Wednesday ,11 December 2019
Последни:
Home > Комити (page 2)

Комити

Комити: Утре одиме во Кратово, во 10-00 часот собир на Железничка

77093996_2547996998587903_2975051926711828480_o

ФК Вардар утре гостува кај тимот на Силекс во Кратово. Мечот се игра во 13-00 часот, навивачите на црвено-црните, верните Комити Запад најавија поддршка за своите миленици. Тие во информацијата до своите членови на нивната официјална страница велат: Да бевме лоши и безобразни ќе ве повикавме: - Да побегнете од часови ! - Да ескивирате од работа ! - Нагло ... Read More »

Комити: Имаме закажано прослава на 8 декември, каде да се обратиме за да го изнајмиме МНТ?

komiti

Навивачите на Вардар, популарните Комити, се јавија со свој став. Соопштението ви го пренесуваме во целост: По успешната соработка и партнерство помеѓу Министерството за Култура при Владата на Окупирана Македонија, и навивачите на Шкендија – “балистите”, кое резултираше со владина финансиска поддршка и изработка на рекламен спот за придонесот во спортот и Културниот развој на Македонија од страна на “балистите”, ... Read More »

Комити: Секој натпревар е подеднакво важен затоа што нашето масовно присуство може да биде токму клучниот момент кој ќе ја направи разликата

75627279_2536513149736288_4197313079857381376_o

Комити Скопје излегоа со официјално соопштение за неделниот скопски дуел. Соопштението ви го пренесуваме во целост: Да не заборавиме дека градот ни е доверен во аманет да го браниме од надворешни агресори, но уште повеќе од оние кои живеат тука, но не го сакаат, не го чувствуваат, не го именуваат како што му е името туку му даваат свои имиња, ... Read More »

Комити: Кога ќе дојдат вакви моменти, убаво е да се сетиме на тимот со карактер!

komiti

Европскиот шампион Вардар одново не успеа да слави на гостување во Полска кај Киелце. Ракометарите на Европскиот првак загубија со десет гола разлика, а  „Комити“ не пропуштија можност да упатат мотивирачки пораки до ракометарите и да се присетат на убавите денови. „Кога ќе дојдат вакви моменти, убаво е да се присетиме на голот на Циндриќ со Барса… Голот на Чупиќ во последна ... Read More »

„Комити“: Тој не е Македонец по род, но е Комита и Македончиште по душа и убедување!!

komiti-vardarfans

Вардар утре игра дерби дуел против Келце, гостува во Скопје Карачиќ, а по тој повод и „Комити“ излегоа со соопштение за утрешниот дуел. Има многу играчи кои ќе не задолжија со своето залагање, борбеност, талент и харизма, многумина кои ни подарија моменти на кои секогаш ќе се сеќаваме, на кои ќе се гордееме и ќе раскажуваме дека сме имале привилегија ... Read More »

Комити: Од стадион право во сала, да покажеме дека сме тука и кога е тешко

75424768_2491331387587798_997055754160570368_n

Црвеното-црното семејство утре го очекуваат важни мечеви на два фроната. ФК Вардар и РК Вардар играат важни дуели за истите нивните навивачи, Комити Запад најавија поддршка. На нивната официјална страница тие велат: Никако поинаку и не знаеме… Да покажеме дека сме тука и кога е тешко ! Да почувствуваат дека нашата љубов нема никакви услови ! Повторно да изградиме нова ... Read More »

Среќен роденден Војводи!

11013417_960734843990605_5713065694327046109_n-660x330-660x330

На денешен ден (28.10.1988), пред точно 31 година, е формирана навивачката група ВОЈВОДИ. Војводи се симболот и браникот на Македонците во Тетово! „Вардар Фанс” им го честита роденденот на нашите браќа и им посакува да се вратат на оние сјајни навивачки натпревари кои ги имаа. ТЕ – СК! Read More »

(ФОТО) „Комити“: Ова е тоа што ја продлабочува до срж нашата поврзаност

fkv-vardar-avramovski-juninho

ФК Вардар продолжува да игра извонредно и да забележува победи. Овој пат на „менито“ на „црвено – црните“ беше градскиот ривал Работнички. Без сомнение, играч на овој дуел е Даниел Аврамовски, кој со денешните два гола е на бројка од седум постигнати што го прави најдобар стрелец во овој момент. По натпреварот, „Комитите“ на својата Фејсбук страна напишаа: Ова е тоа ... Read More »

Комитски собир во 13:30ч во Ѓорче

komiti-6

Комитите ги повикуваат сите свои членови да дојдат и да присуствуваат на денешниот натпревар во населбата Ѓорче Петров, каде се игра дуелот на Македонија ЃП и лидерот Вардар. Поради добрите резултати и првото место, очекуваме попладнево да има Вардар силна поддршка од трибините. Дуелот започнува од 14 и 30 часот. На ваше барање! Собир: 13:30ч. ПАРК во Ѓорче Петров. Искористете ... Read More »

ФОТО: Комити и Вардарци со поддршка за Мартина

73209066_10219921270451458_9203681183760646144_n

Тренерот на ФК Вардар, Александар Васоски, оваа фотографија ја постави во коментар на објавата од Комити Скопје со поддршка за Мартина. Нејзиното име е Мартина Лангковски (Martina Langkowski), родена во Варбург (Warburg) на 20.09.1965г., верен навивач на Шалке 04, подеднакво верна на црвено црните бои на Вардар, силен поддржувач за решавање на Македонското национално прашање во корист на Македонија. Оваа ... Read More »