Wednesday ,20 January 2021
Последни:
Home > Комити (page 2)

Комити

,,Комити”: Вардар нема да згасне, ако треба Скопје ќе го блокираме!!

komiti-3-660x330

Најтрофејниот фудбалски колектив во државава се наоѓа во неизвесност, па токму затоа ,,Комитите” на својата Фејсбук страна објавија соопштение. Соопштението на ,,Комити” ви го пренесуваме во целост: . Дирекно се замешавме уште кога Драгче Томовски беше во Вардар, некаде 97-ма, заведени од пропагандите дека Уфа Медиа е подобрата опција отколку Макпетрол… . Со најдобра намера скандиравме Уфа Медиа! Уфа Медиа! ... Read More »

Комити: Комитски небесен Копу, прими ја оваа легенда со највисоки почести, вечен помен Горан Костадиновски – Гого

122799454_3413883638665897_1595236778514016051_n

Навивачите на Вардар, Комити Запад на својата официјална страница објавија: Со неверување ја примаме веста дека згасна животот на една легенда од Западната трибина и воопшто Македонската спортска и навивачка сцена. Учествуваше во основањето, во огромна мера развојот на навивачката група и изградбата на имиџот и препознатливоста на името Комити. Ќе паметиме многу негови дела, идеи, рачно изработувани знамиња, кореографии, ... Read More »

ЕКИПА ПИВО – ФКВ: Доколку не се најде решение најдобра опција ќе биде да се направи рестарт на клубот

79430800_2593342010720068_3444705990644072448_o

Ситуацијата во ФК Вардар не е ни малку добра, работите одат во лоша насока, а доколку не се реагира на време, клубот може да заврши под стечај, така барем вели во соопштението на една од најактивните подгрупи на Комити, ЕКИПА ПИВО – ФКВ. Ви го пренесува нивното соопштение во продолжение: Ситуацијата во ФК Вардар е статус кво веќе две години, ... Read More »

Комити соопштение: Во Ѓорче Петров пред напреварот…

120004980_3302620553125540_7835806013783463998_o

Соопштението на Комити Запад објавено на нивната официјална страница ви го пренесуваме во целост: Во Ѓорче Петров пред натпреварот со домаќинот десетина членови на нашиот подмладок влегоа во непотребен конфликт со група граѓани кои не се членови на навивачка група. Комити Запад се најстара и најголема навивачка група која има свој етички кодекс. Заради истиот членовите кои беа дел од ... Read More »

,,Комити”: Во сабота да дојдеме сите позади стадионот во Ѓорче, на кејот на Вардар, од кадешто ќе му дадеме поддршка и на нашиот клуб, но и на нашиот брат од трибина пред сѐ

komiti-2

Најверните навивачи на Вардар, ,,Комитите” го најавуваат натпреварот в сабота на својот ФК Вардар кој ќе гостува на стадионот во Ѓорче. Сабота во Ѓорче! По неколку месеци апстиненција, повторно ќе можеме да го следиме Вардар надвор од стадионот, иако сѐ уште трае забраната за публика на трибините. На овој натпревар ќе можете да го купите и вториот број од „Пивска Конверзација“ кој ... Read More »

(ВИДЕО) Комити во транс по победата на Вардар!!

dassda

Најверните вардарови навивачи, Комитите во овие моменти пред стадион ја слават големата победа на ФК Вардар издвојувана над ривалот од Чаир со 1:0 со голот на Матеј Цветаноски. Нема да должиме многу. Погледнете ги видеата по триумфот на Вардар: Read More »

Комити: Вардар нема никогаш да остане сам

118616143_3227488047305458_466745892900154610_o

Денес, ФК Вардар ќе биде дел од градското дерби во кое ќе се соочи со тимот на ФК Работнички. Овој натпревар е дел од 4.коло, на истиот ќе биде доделен пехарот за измината сезона. Навивачите на црвено-црните нема да може да бидат на трибините, но ќе го подржат Вардар пред стадионот. Тие на офиццијалната страница го објави следното: Вардар нема ... Read More »

,,Комити” : Ќе го бодриме Вардар од пред стадион!!

komiti-2

Во сабота започнува новата сезона за ФК Вардар. По тој повод, ,,Комитите” излегоа со официјално соопштение за тоа каде и како ќе се бодри својот миленик. После скоро шест месечна пауза започнува новата фудбалска сезона. Која за нас ќе биде една голема борба на два фронта. Лошата ситуација во Ф.К. Вардар и играњето на натпреварите без публика. Ние не би ... Read More »

Подгрупа на Комити, праќаат апел до надлежните во земјава, да се дозволи влез на навивачи за домашните мечеви на ФК Вардар

komiti

Подгрупата на Комити, Екипа ПИВО-ФКВ на својата официјалната страна излегоа со соопштение, во кое се бара да се дозволи влез на навивачи на градскиот стадион, што се однесува на домашните натпревари за ФК Вардар во новата натпреварувачка сезона. Со оглед дека стадион располага со голем капацитет, не би претставувало проблем да бидат присутни барем 1.000 гледачи. Во соопштението се вели: За ... Read More »

Комити: Во наредните денови ќе се решава судбината на ФК Вардар

109941862_3107780262609571_8966503477149789991_o

Фудбалскиот Шампион на Македонија за сезоната 2019/20 се уште е во очекување дали ќе се најде човек кој ќе спаси клубот од пропаст. До крајот на новава недела ќе биде позната судбината на клубот. Вака се вели во соопштението од навивачката група Комити, која го одложи маршот на одредено време. Прочитајте го во продолжение целиот текст: Во наредните неколку денови ... Read More »