Sunday ,28 May 2023
Последни:
Home > Комити > (Видео) Спектакуларна најава на ,,Комитите”, Вардар се враќа на стадионите
(Видео) Спектакуларна најава на ,,Комитите”, Вардар се враќа на стадионите

(Видео) Спектакуларна најава на ,,Комитите”, Вардар се враќа на стадионите

Овој викенд, поточно во сабота се враќаат возбудувањата во македонскиот фудбал. По тој повод, навивачите на Вардар, популарните ,,Комити” направија спектакуларна и моќна најава за саботниот дуел на својот миленик.

Вардар во сабота на домашен терен го пречекува тимот на ФК Арсими и со самото тоа ја започнува големата битка за враќање во македонската фудбалска Прва лига.

,,Комитите” оваа сезона се доста организирани и бројни, па така очекуваме и оваа пролет да бидат во голем број на трибните и да го носат Вардар кон нови успеси.

Погледнете ја оваа супер најава, ТУКА.