Monday ,08 March 2021
Последни:
Home > Комити (page 4)

Комити

Подгрупа на Комити, праќаат апел до надлежните во земјава, да се дозволи влез на навивачи за домашните мечеви на ФК Вардар

komiti

Подгрупата на Комити, Екипа ПИВО-ФКВ на својата официјалната страна излегоа со соопштение, во кое се бара да се дозволи влез на навивачи на градскиот стадион, што се однесува на домашните натпревари за ФК Вардар во новата натпреварувачка сезона. Со оглед дека стадион располага со голем капацитет, не би претставувало проблем да бидат присутни барем 1.000 гледачи. Во соопштението се вели: За ... Read More »

Комити: Во наредните денови ќе се решава судбината на ФК Вардар

109941862_3107780262609571_8966503477149789991_o

Фудбалскиот Шампион на Македонија за сезоната 2019/20 се уште е во очекување дали ќе се најде човек кој ќе спаси клубот од пропаст. До крајот на новава недела ќе биде позната судбината на клубот. Вака се вели во соопштението од навивачката група Комити, која го одложи маршот на одредено време. Прочитајте го во продолжение целиот текст: Во наредните неколку денови ... Read More »

Две години без Саздо

fb_img_1531125222308-660x330-660x330

Тој на денешен ден пред две години засекогаш го напушти овој свет и се пресели во вечноста. Полани на 9.јули младиот навивач на Вардар, Никола Саздовски-Саздо, кој крвнички беше претепан во Автокоманда на 30.06.2018 година ја загуби последната битка. Младото момче подлегна на повредите и го напушти овој свет. Почивај во мир Саздо! Read More »

(ФОТО) Комити со факели ја одбележаа 12.титула на ФК Вардар

1-2

Комити ја прославија 12.титула на својот фудбалски миленик. Вардар беше прогласен за нов Шампион на Македонија, откако сезоната не се доигра со крај. Сепак црвено-црните и повеќе од заслужено станаа Шампиони, а во наредниве денови се очекува и официјално ФФМ да им го додели шампионскиот трофеј. Комити во парк ја прославија новата титула на Вардар, традиционално со факели. Read More »

Комити со официјален Инстаграм профил

komiti-7

*Преземено од официјалната ФБ-станица на Комити Запад: -Со создавањето на профилот ,,komiti87skopje” кој воедно е и официјален профил на навивачката група на инстаграм наидовме на многу профили кои го носат нашето име, но истите не даваат веродостојни информации за активностите на групата ! Линк на дното од текстот! https://www.instagram.com/komiti87skopje/?igshid=1nqq0vxhzo4ae&fbclid=IwAR16bddTXD_Kgk5ySElPcNG51YMqWZkCVTI9MdhYFCKh4EU0Y1uNmhc3kC4 Read More »

,,Комити”: Секоја друга одлика освен Признание и доделување на титулата, која е заслужена на теренот и чиста, ќе значи необјективност, навлегување во други моменти кои немаат допирна точка со спортот

komiti-2

Популарните ,,Комити” излегоа со ново соопштение на нивната официјална Фејсбук страна. Ви го пренесуваме нивното соопштение во целост: Ваква страст, хемија и взаемно почитување помеѓу сите делови од семејството Вардар, немало оддамна. Затоа резултатот е тој што е, Ние сме Прваци на Македонија со 11 бодови предност пред ривалот за титулата ! Прашањето кое виси и кое ни создава тензија ... Read More »

Комити потсетија на чичко Дончо: Легендата која во наследство ни остави да ги чуваме идеалите

103532379_2987675714620027_4203133085180046003_o

Најважните поддржувачи на црвено-црните,   „Комити Запад“,го прославија својот роденден, а исто така и тимот се подготвува да слави роденден. Тие му посветија објава на вардаровата фудбалска и тренерск легенда, Андон Дончевски. Првиот селектор на македонската фудбалска репрезентација кумуваше на името на навивачката група која се формира во 1987 година. Дончевски ги мотивираше фудбалерите со слики од Гоце, Јане, Ѓорче, Питу, Карев… ... Read More »

Комити: Ќе организираме марш за ФК Вардар

102833660_2985195714868027_4848803361422588017_n

Навивачката група на Вардар, популарните „Комити“, објавата на „Комити“ за маршот  ви ја пренесуваме во целост: На денот на нашиот роденден го најавивме маршот за Вардар. И сега точно во 19:4 го закажуваме за 22 јули, точно 47-миот ден по нашиот роденден, денот кога формално правно во 1947 година, со фузија на тогашните фудбалски клубови Победа и Македонија настана фудбалскиот ... Read More »

,,Комити”: Будно следиме што се случува и во зависност од одлуката ќе донесеме став дали од вонредна влегуваме во воена состојба

komiti

Фудбалската федерација на Македонија денеска го прекина првенството и не го прогласи Вардар за шампиони, па реагираа и најверните навивачи на ФК Вардар, популарните ,,Комити”. Ви го пренесуваме нивното соопштение во целост: Вонредни вести ! Штотуку добивме информации дека Фудбалското првенство е прекинато поради вирусот Ковид19. Се шпекулира дека иако Вардарци заслужено на терен создадоа недостижна предност од 10 поени, ... Read More »

(ВИДЕО) На денешен ден минатата година: Химната на Македонија испеана од над 100.000 навивачи на Вардар!

assa

На денешен ден минатата година.. Ракометарите на Вардар заслужија и добија спектакуларен пречек во Скопје. Над 100.000 навивачи на ,,црвено – црните” ги пречекаа шампионите и сите заедно се радуваа на втората Европска титула. На спектакуларниот пречек се пееа навивачи песни на Вардар, а не беше заборавена ниту химната на нашата мила држава. Погледнете како химната на Македонија беше испеана ... Read More »