Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > Комити (page 4)

Комити

(ФОТО) Комити ги пречекаа фудбалерите и им порачаа – не сте сами!!!

85084801_116847153064415_4168482940084289536_n

Фудбалерите на Вардар, хероите, вечерва се вратија во Скопје од подготовките во Анталија. Тие откако пристигнаа во Скопје, пред тренинг кампот во Хиподром, беа изненадени и добија топол пречек од своите најверни навивачи, Комитите. Вардарци се соочуваат со нови проблеми, а Комити беа тука и овој пат да ги поддржат фудбалерите и да им порачаат дека заедно одиме кон титулата, ... Read More »

„Комити“ го најавија историското сплотување на навивачите

komiti

Македонските навивачки групи заеднички сплотено ќе навиваат за фудбалската репрезентација на дуелот против Косово, полуфиналниот меч од Лигата на нации, на 26 март во Скопје. „Комитите” преку соопштение повикаа на заедничко македонско кортео, од плоштадот Македонија, преку улиците на Скопје, па се до стадионот. Историско сплотување на сите Македонски навивачки групи под Македонското име и знаме, по повод историскиот натпревар ... Read More »

Комити: Покрај се ние сме тука и секогаш ќе бидеме за да ги надживееме сите оние на кои им смета нашето постоење и ја посакуваат нашата несреќа!

84593042_2688691064518495_2281580816268001280_n

Негативните вести од Анталија повторно ни го нарушуваат мирот и не вознемируваат пред почетокот на пролетната полусезона. Без оглед на тоа што сите се на висината на задачата, повторно несреќата не прати, ни создава нови грижи кои ни го отежнуваат патот кон целта која заеднички ја зацртавме. Оние на чиј грб е најголемиот товар, издржаа јуначки и им докажаа на ... Read More »

Комити: По денешната средба во Тетово известуваме дека се приклучуваме на заедничката иницијатива за поддршка на историскиот натпревар на фудбалската репрезентација на Македонија

83404589_2501502686731835_8752683581588897792_n

По денешната средба во Тетово известуваме дека се приклучуваме на заедничката иницијатива за поддршка на историскиот натпревар на фудбалската репрезентација на Македонија против Косово. На состанокот на кој се донесе историска одлука покрај нас присуствуваа Чкембари, Лозари, Војводи, Рибари, Паткари, Гемиџии Гостивар, Фаланга, Лебари, Гемиџии Велес, Ултра банда, Сејмени, Ѓаоли… Средбата заврши со заедничка хуманитарна акција (донирање облека) во црквата ... Read More »

(Фото+Видео) Комити дел од прославата на Водици

km

Вчера во Скопје на празникот Водици на кејот на реката Вардар покрај стотитната учесници присуствуаа и членовите на навивачката група на Вардар, верните Комити Запад. Тие велат: Чистината доаѓа од Бога со самото наше раѓање, но мотивите доаѓаат од местото каде си се родил, живееш и од каде ќе заминеш на другиот свет. Од Бог, во Вардар, за Македонија – ВИДЕО! Read More »

Комити: Ве повикуваме заедно да ги поддржиме сите учесници и настанот, да ги стоплиме нивните а со тоа да бидат стоплени и нашите срца

82545471_2665119146875687_5958001928913813504_o

Традиционално како и секоја предходна година, го означуваме Светото Крштевање на реката Јордан, кога Свети Јован Крстител го крштева синот Божји Исус Христос. Се верува дека што повеќе народ присуствува на одбележувањето на тој свет ден, Богојавление – Водици, потопли се водите каде се фрла крстот. Веруваме дека и душите и срцата на оние кои ќе влезат во водите на ... Read More »

Комити: Хуманитарната Акција „Подари приказна-Облечи среќа“ е започната, донирај те

dd

Преземено од официјалната страница на Комити Запад: Хуманитарната Акција #ПодариПриказнаОблечиСреќа е започната. Отворен е пунктот во дворот на Соборниот Храм Свети Климент Охридски, каде можете да ја донесете вашата вишок гардероба, и тоа: - Денес, (17.01) до 18:00ч. и - Утре, (18.01) од 10:00 до 14:00ч. Да бидеме хумани Read More »

Комити со хуманитарна акција: Подари приказна – облечи среќа

82910600_2653731481347787_4033941938485854208_o

*Преземено од официјалната страница на Комити Запад: Секој од нас има облека во својот дом која не ја користи. Таа стои во плакарите и фиоките, понекогаш во подрумите. Има вредност, можеби емотивна или материјална, но нема и употребна вредност, затоа што ви е мала или голема, не ви се вклопува во стилот и слично. Таа облека некому е и тоа ... Read More »

Комити Запад: Вардар е Македонија !

ggggggg

*Преземено од официјалната страница на Комити Запад: Кога го велиме ова не мислиме само на тоа што Вардар е Македонска Авангарда во спортот и многу повеќе од тоа, туку тоа го мислиме и буквално гледајќи од историска перспектива. Вардар е директен наследник на легендарниот Скопски фудбалски клуб кој за време на Фашистичката окупација на Македонија 1941-1944, бил симбол за непокорот, ... Read More »

(ВИДЕО) Комити: Другари, песна и пиво, Вардар е се во мојот живот..

komiti-7

Многу пати блиски наши ни давале добронамерни совети, и се обиделе да пронајдат одговор на некои логични прашања, констатирајќи според нив некои ‘реални’ состојби дека: – “Лигата сега тапа, еј на времето Звезда, Партизан, Хајдук, Динамо, Данди Јунајтед, Порто…” – “Вардар не ти го дава лебот” – “Вардар не ти ги рани децата” – “Вардар ти носи проблеми” – “Нема ... Read More »