Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > Комити > МОЌНО ВИДЕО од пред три години: Македонската химна испеана од над 100.000 македонски грла!
МОЌНО ВИДЕО од пред три години: Македонската химна испеана од  над 100.000 македонски грла!

МОЌНО ВИДЕО од пред три години: Македонската химна испеана од над 100.000 македонски грла!

На денешен ден пред точно три години, РК Вардар веќе ја имаше освоено и втората европска титула. По тој повод, незаборавен пречек им беше приреден на ракометарите на Вардар. На Плоштадот во Скопје имаше над 100.000 навивачи.

Во еден момент, Македонската химна беше испејана од над 100.000 грла. Како изгледаше сето тоа, погледнете ОВДЕ.

Секоја чест до сите кои беа на Плоштадот и грмеа со сите сили.

Уживајте!