Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > Комити > Комити ја најавија двојната програма за Вардар
Комити ја најавија двојната програма за Вардар

Комити ја најавија двојната програма за Вардар

Претстојниов викенд не очекува двојна програма со Вардар. Фудбалскиот тим во сабота е домаќин на ФК Борец, додека во недела, РК Вардар го игра Супер Купот со екипата на Еурофарм Пелистер.

Од навивачката група Комити ги најавија натпреварите, со известување дека ќе може да се набави блок карта за следење на двата натпревари. Истото ви го пренесуваме во целост.

За натпреварите Ф.К. Вардар – Ф.К. Борец и Р.К. Вардар – Р.К. Еурофарм Пелистер кои ќе се одиграат овој викенд, ќе се продаваат БЛОК КАРТИ со кои ќе можете да присуствувате и на двата натпревари. Блок картите ќе се продаваат во сабота на собирот пред стадионот и ќе чинат 150ден.

305747782_5413178848736356_8095660127239794183_n

Во недела
Собир: Железничка | 14:00ч
Поаѓање: 15:00ч

Ајде Вардар сега да ги згазиме!