Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Комити > (ВИДЕА) ОВА ТРЕБА ДА СЕ ВИДИ: Велигденски спектакл на „Комити“ во Драчево!
(ВИДЕА) ОВА ТРЕБА ДА СЕ ВИДИ: Велигденски спектакл на „Комити“ во Драчево!

(ВИДЕА) ОВА ТРЕБА ДА СЕ ВИДИ: Велигденски спектакл на „Комити“ во Драчево!

Навивачката група „Комити“ веќе традиционално за најголемиот христијански празник Велигден приредува полноќен спектакл во Драчево.

ОВА ТРЕБА ДА СЕ ВИДИ: Велигденскиот спектакл на „Комити“ во Драчево можете да го погледнете на видеата ТУКА и ТУКА.