Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > Комити > (Видео) КОМИТИ ПРИРЕДИЈА МАЛ СПЕКТАКЛ: Вардар со повеќе публика на тренинг отколку многу прволигаши на натпреварите
(Видео) КОМИТИ ПРИРЕДИЈА МАЛ СПЕКТАКЛ: Вардар со повеќе публика на тренинг отколку многу прволигаши на натпреварите

(Видео) КОМИТИ ПРИРЕДИЈА МАЛ СПЕКТАКЛ: Вардар со повеќе публика на тренинг отколку многу прволигаши на натпреварите

Екипата на Вардар после пауза од две години повторно ќе биде дел од македонската прволигашка конкуренција, а вчера и официјално започнаа подготовките за новата сезона.

Голема бројка на навивачи ги следеа своите фудбалери кон помошното игралиште во Градски парк и им дадоа поддршка пред првиот тренинг. Атмосферата околу Националната арена беше фантастична, Комитите ги бодреа фудбалерите на Вардар, но и тие се придружија кон комитската песна.

Се запеа и по некоја македонска патриотска песна …

- Видеата погледнете ги ТУКА и ТУКА.