Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Познат распоредот за ЕП на младинките
Познат распоредот за ЕП на младинките

Познат распоредот за ЕП на младинките

Младинската женска  репрезентација на Македонија од четврток ја очекува настапот на Европското првенство во Романија.

Црвено-жолтите девојки се дел од групата Д, покрај нас во истата се и селекциите на:  Црна Гора,Чешка и Данска. Во селекцијата има шест вардарки. Дуелите  од групата Д ќе се играат во градската спортска сала во Миовени, познат е распоредот за нашите девојки во групната фаза:

  • 6 јули, 18:45, Македонија – Црна Гора
  • 7 јули, 16:30,   Данска-Македонија
  • 9 јули, 14:15, Македонија – Чешка