Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > Комити > Комити одат во Струмица да го бодрат Вардар
Комити одат во Струмица да го бодрат Вардар

Комити одат во Струмица да го бодрат Вардар

Во недела, стартува новата натпреварувачка сезона во ПМФЛ. Во рамките на 1.коло, црвено-црните ќе гостуваат на Брера Струмица. На својата официјална страница, навивачката група Комити излезе со соопштение кое ви го пренесуваме во целост:

Го известуваме членството дека управата на ФК Брера во консултација со нашата управа, а поради малиот капацитет на спортскиот комплекс “Горан Пандев”, одлучи пред натпреварот во недела, да биде монтирана посебна трибина наменета за Вардаровите навивачи.

Трибината е наменета за бројка од 100 луѓе, но покрај самата трибина ќе биде обезбеден и дополнителен простор за групата и за симпатизерите на клубот.

Долго го чекавме овој момент, затоа и покрај околностите – СИТЕ ВО СТРУМИЦА!

Важна напомена: Поради околностите, за ова гостување нема да има организиран превоз.

Не е важно со што ќе дојдеш, туку зошто!
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ БЕЗ РАЗЛИКА НА СЕ!
ФК Брера – ФК Вардар (06.08.2023)
Стадион: Спортски комплекс “Горан Пандев” – Струмица
Почеток: 17:00ч
Од сите страни на стадионот, нека грми песната комитска!