Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > Комити > Комити: Бидете дел од Вардар на секој натпревар
Комити: Бидете дел од Вардар на секој натпревар

Комити: Бидете дел од Вардар на секој натпревар

Денес Вардар на арената “Филип Втори“ во рамките на 32 коло од ПМФЛ е домаќин на екипата на Скопје. Црвено-црните ќе се обидат да стигнат до втората последователна победа, откако во минатото коло го победија тимот на Силекс. За денешниот дуел, Комити повикуваат на присуство на секој натпревар на Вардар.

Немојте да бидете само дерби навивачи, дојдете и бидете дел од Вардар и Комити, во секој момент и на секој натпревар. Не барајте оправдувања !!!

16:00ч. 2.5.2018

Ф.К. ВАРДАР – Ф.К. Скопје