Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 60)

Author Archives: Д.Гогов

Враќање на публиката во салите?

sc-jane-sandanski-vo-top-5-sali-vo-liga-na-shampionite-8034

Враќање на публиката во салите? Утрово на состанок со Комисијата за заразни болести се донесени новите мерки што министерот Венко Филипче ги предложи на Главниот координативен кризен штаб. Ако се усвојат предлозите треба да очекуваме со почитување на протоколите од 2020 година, да биде дозволен 30% од целосниот капацитет на салите. Ова би можело да значи дека РК Вардар 1961 ќе игра пред ... Read More »

Новиот вардарец ја спушти ролетната!

tomovski

Идниот чувар на мрежата на РК Вардар 1961, Мартин Томовски вчера ја имаше партијата на сезоната во Бундеслигата. Со 17 интервенции, идниот чувар на мрежата на ,,црвено – црните” покажа дека се наоѓа во одлична форма. Сега теоретски се шансите на Лудвигсхафен за опстанокот по победата на гостувањето кај Ерланген со 19:24. Несомнено, вардарци добиваат големо засилување помеѓу стативите за идната сезона. Да ... Read More »

Ел-Тајар две сезони на позајмица во Вардар 1961!

rkvv

По репрезентативецот на Македонија Мартин Томовски, Вардар 1961 договори уште еден голман за идната сезона. Се работи за египетскиот репрезентативен голман Мохамед Есам Ел-Тајар кој доаѓа во Скопје на две-годишна позајмица од редовите на Ал-Ахли. Дека се работи за фантастичен голман и дека ,,црвено – црните” добиваат екстра засилување помеѓу стативите покажа последното Светско првенство, каде Ел-Тајар бранеше маестрално. Наскоро очекуваме и ... Read More »

Вардар сигурно чекори кон титулата, совладан и ГРК Охрид

rkv

Денес во СЦ. ,,Јане Сандански” се одигра натпреварот на Вардар и ГРК Охрид во рамките на 9.коло од плеј-офот во ракометната Супер лига. Очекувано, ,,црвено – црните” ja запишаа деветтата победа без многу мака. Во текот на целиот натпревар Вардар водеше, а на крајот победи со резултат 37:29. Првите десет минути од дуелот му припаднаа на домаќинот кој имаше водство од 8-4. ... Read More »

Голман од Кувајт на проба во РК Вардар 1961

kkk

Шампионот на Македонија, РК Вардар 1961 донесе голман од далечниот Кувајт кој е дојден на проба во редовите на ,,црвено – црните”. Се работи за 26-годишниот Али Сафар кој има 199 сантиметри. Сафар веќе ги одработува првите тренинзи во СЦ. ,,Јане Сандански” и доколку ги задоволи критериумите ќе потпише договор со нашиот тим. За каков ракометар станува збор, погледнете ОВДЕ. Фото: Safar ... Read More »

Кои играчи се сигурни за идната сезона?

rkv

Шампионот на Македонија, РК Вардар 1961 полека но сигурно го составува тимот за новата натпреварувачка сезона. Во овој момент се потврдени неколку нови играчи, а остануваат и низа на ракометари кои во овој момент го понесуваат товарот во редовите на ,,црвено – црните’. Еве кои играчи се тука и за натпреварувачка сезона 2021/22: Голмани: Борко Ристовски, Мартин Томовски Леви крила: Тимур Дибиров, ... Read More »

Георгиевски ги оправда очекувањата и останува во Вардар!

rkv

Шампионот на Македонија, РК Вардар 1961 полека но сигурно го составува тимот за новата натпреварувачка сезона. Левата и десната крилна позиција во тимот е решена уште од сега. На лево крило ќе настапуваат искусниот Дибиров и Чувара, додека пак на десната страна ќе делуваат Ѓукиќ и репрезентативецот на Македонија, Гоце Георгиевски. Георгиевски ги оправда очекувањата од него оваа сезона и со ... Read More »

Талески останува во Вардар и наредната сезона

rkv-taleski

Позната е судбината на уште еден ракометар на Вардар 1961. Репрезентативецот на Македонија, Филип Талески останува дел од ,,црвено – црните” и во новата натпреварувачка сезона. Двете страни разговарале и договориле продолжување на соработката на уште една сезона. Со ова, Талески добива уште една шанса во Вардар да се докаже бидејќи оваа сезона баш и не ги оправда очекувањата во целост. Талески ... Read More »

Си замина од Вардар на почетокот на оваа година, а сега го бараат турските гиганти

14261-660x330-660x330

ФК Вардар загуби уште еден екстра талент. Не знаеме кој точно е во низата, но ги има многу, за жал! Бесар Гуџуфи беше иднината на Вардар, но поради лошото функционирање на клубот беше приморан да си замине токму на почетокот на оваа година во Беласица. ,,ВАРДАР ФАНС” има многу текстови напишано за овој играч и за тоа дека се работи за ... Read More »

Видео запис од Комити Драчево по светски стандарди!

182371596_4117159915010163_2328132209272120658_n

Во чест на големиот христијански празник Велигден – Христово воскреснување навивачката група Комити во Драчево приреди голем спектакл. Драчево беше центарот на црвено-црниот свет, центарот на Скопје, Македонија и епицентарот на Православието. Погледнете низ видео записот како изгледаше подготовката и сето тоа, ТУКА. Read More »