Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 50)

Author Archives: Д.Гогов

Добродојде назад во Вардар, Дарко Стојанов!

fkv-stojanov

,,Вардар Фанс” започнува да ги промовира новите играчи кои ова лето дојдоа во редовите на најтрофејниот фудбалскиот клуб од Македонија. Започнуваме со можеби најголемото засилување досега, стоперот Дарко Стојанов кој се врати во својот Вардар каде што ја започна својата професионална кариера. 31-годишниот дефанзивец на 18 години дебитираше за ,,црвено – црните”. Стојанов во својата фудбалска кариера има настапувано и за екипите ... Read More »

Вардар се екипира, Тото пристигна во Скопје!

toto

Вардар подготовките за новата сезона во која ќе биде активен на четири фронта, ќе ги започне на 15 јули во СЦ. ,,Јане Сандански”, па така екипата започна да се екипира во Скопје. Откако објавивме дека прв во нашиот главен град од интернационалните засилувања пристигна Диало, денес во нашиот главен град ,,слета” уште едно ново име. Францускиот интернационалец Жереми Тото ,,прошета” ... Read More »

,,Балканските навивачи” велат – Менталитет!

216975140_295763558662629_592859315458119117_n

Како што е добро познато во саботата Фудбалскиот клуб Вардар означи старт на летните подготовки. На првиот тренинг на екипата присуствуваа и верните ,,Комити” кои и овој пат им дадоа голема поддршка на фудбалерите пред новиот предизвик што ги очекува. ,,Балканските навивачи” на својата Фејсбук страна објавија статија за ФК Вардар и ,,Комитите”, на која напишаа: ,,ФК Вардар со помошта ... Read More »

(ФОТО) ,,Комитите” дојдоа и им дадоа поддршка на играчите

e

Фудбалерите на Вардар во овој момент го одработуваат првиот официјален тренинг под водство на Горан Симов. На првиот тренинг како што напишавме има вкупно 12.нови имиња, а од поискусните тука се Петковски, капитенот Блажевски и голманот Илиќ. На првиот тренинг се појавија и најверните навивачи на Вардар, ,,Комитите” кои и покрај лошите временски услови во Скопје денеска, дојдоа и им ... Read More »

Еве кои играчи се засега ,,новајлии” во Вардар и на кои позиции играат!

vardarfans-gogov-fkv

Стартот на подготовките за „црвено-црните“ започна и официјално денес. Тренерот Горан Симов на првата прозивка има многумина ,,новајлии” , неколку играчи кои и минатата сезона беа дел од ФК Вардар, како и играчи од младинскиот погон. Еве кои играчи се засега ,,новајлии” во Вардар и на кои позиции играат на теренот: Филип Петров (лево, десно крило) Дарко Стојанов (дефанзивец) Трајче Стојкоски (дефанзивец) Ристе ... Read More »

Среќен роденден Мартин Томовски

216114494_197561659044423_7896881270264799955_n

Денес свој роденден прославува репрезентативниот голман на Македонија и член на РК Вардар 1961, Мартин Томовски. ,,Вардар Фанс” му го честита роденденот на нашиот голман, му посакува пред се добро здравје и многу успеси на ракометен план со ,,црвено – црните”. Томовски за прв пат во дресот на Вардар ќе се појави за точно пет дена. Среќен роденден Мартин!  Read More »

Вардар утре започнува, ,,Комитите” најавија присуство

212034755_4128540160533571_9160788808941838801_n

. ФК Вардар утре и официјално ќе означи старт на летните подготовки. Утре фудбалерите на Вардар првиот тренинг ќе го имаат на Градскиот стадион во Скопје. ,,Комитите” ќе присуствуваат на првиот тренинг. . Нивното соопштение ви го пренесуваме во целост:  . Кумовите на сценариото за нашето обезличување и деморализирање, преку газењето врз нашата светост – Вардар, и неговото фрлање во ... Read More »

Илијовски официјално дел од Вардар

riste-ilijoski

ФК Вардар договори добро засилување за новата сезона. Нов лев бек на „црвено – црните“ е Ристе Илијовски. 26-годишниот дефанзивец доаѓа од редовите на Пелистер, каде изминатава полусезона одигра девет првенствени натпревари и постигна два гола. Покрај за тимот на Пелистер, Илијовски има настапувано за екипите на Тиквеш, Фљамуртари од Косово, потоа Луфтерари од Албанија, Хотур од Исланд и Царев Двор. Илијовски со сигурност ќе биде новиот ,,стартен” лев бек на ... Read More »

Комити: Компанијата Блу Скај Инвестментс ја преземаат одговорноста и привилегијата да ја предводат нашата светост

komiti-6

,,Комитите” преку соопштение информираат дека е постигнат договор за примопредавање на Фудбалскиот Клуб Вардар. . Нивното соопштение ви го пренесуваме во целост: . По еден долг период минат во стресови, неизвесности, подвизи и падови, конечно е постигнат договор за примопредавање на Фудбалскиот Клуб Вардар. . “Ние бевме тука кога на Вардар му требавме” е конечно нешто што е актуелно, опипливо ... Read More »

Вардар стартува на Арената!

fkv-trening-gradski

ФК Вардар в сабота ги започнува летните подготовки за новата натпреварувачка сезона. Откако сите играчи ќе ги минат потребните лекарски прегледи, ќе следи тренажен процес, а првиот ќе биде ни помалку ни повеќе – туку на Арената „Тодор Проески“ во Скопје. Како што напишавме во вчерашниот текст, нема дилема – Блажевски ќе биде новиот капитен на Вардар, Илиќ останува прв чувар ... Read More »