Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 40)

Author Archives: Д.Гогов

Супер одбрана на Вардар (ВИДЕО)

Вардар повторно потсетува на славните шампионски денови во ЕХФ лигата на шампионите. Во третото коло од групната фаза во СЦ „Јане Сандански” беше поразен актуелниот европски вицепрвак Алборг, со 30-28 (16-16) што беше втор триумф за Вардар по ред сезонава во ЛШ. Победите доаѓаат кога еден тим игра фантастична одбрана, а тоа секако дека оваа сезона е и Вардар. Предводени ... Read More »

(ВИДЕО) Скок шут со две нозе од место, навивачите се фаќаат за глава

Ракометарите на Вардар 1961 продолжуваат со одличните игри и победи во Лигата на шампионите. По одличната партија во Скопје против Мешков Брест, Вардар одигра уште еден супер натпревар, овој пат против вицешампинот на Европа, Алборг. Свое шоу на вчерашниот натпревар имаше левиот бек Оливие Њокас постигнувајќи седум погодоци, од кои шест во вториот дел. Супер атрактивни беа неколку, а ви издвојуваме еден ... Read More »

(ВИДЕО) Оливие Њокас ,,експлодираше“ против Алборг

Ракометарите на Вардар 1961 продолжуваат со одличните игри и победи во Лигата на шампионите. По одличната партија во Скопје против Мешков Брест, Вардар одигра уште еден супер натпревар, овој пат против вицешампинот на Европа, Алборг. Свое шоу на вчерашниот натпревар имаше левиот бек на тимот Оливие Њокас. Нашиот бек шутер постигна седум погодоци и беше еден од најдобрите на натпреварот. Погледнете ги ... Read More »

(ФОТО) Вардар е лидер во групата А

Ракометарите на Вардар 1961 се лидери во групата А, се додека Кил не одигра трет натпревар. Вардарци на феноменален начин ја отворија новата сезона и по три одиграни рунди, (две дома и една на гости) има пет бодови и во овој момент се наоѓа на првата позиција на табелата во групата А. Во овој момент по три одиграни натпревари, Вардар ... Read More »

Кој вели дека Борко не може? Ристовски ја ,,спушти ролетната” на својот гол!!

rkv-borko

Ракометарите на Вардар 1961 останаа непоразени и по третиот натпревар во Лигата на шампионите оваа сезона. Играчите на Вујовиќ уште еднаш покажаа и докажаа дека оваа сезона се зрели за нешто големo. Во Скопје дојде вицешампионот на Европа, беше голем фаворит за победа, но во Скопје пред ваква феноменална публика тешко кој може да победи. Играч на натпреварот вечерва е ... Read More »

Алборг без Палмарсон и голманот Агефорс

Алборг, ланскиот изненадувачки финалист е во Скопје и вечерва го очекува натпревар против нашиот Вардар. Веќе излегоа составите, па така и дефинитивно се знае дека и противникот вечерва ќе биде ослабен со неиграње на неколку ракометари. Имено, поради повреди вечерва ќе ги нема најпознатото име во нивниот тим, Арон Палмарсон како и првиот голман на тимот Микаел Агефорс, кој исто така нема ... Read More »

Вардар посилен за Кудуз на утрешниот дуел!

kuduz-rkv

Добри вести од таборот на РК Вардар 1961. Левиот бек, Анте Кудуз е подготвен за прв пат оваа сезона да настапи во Лигата на шампионите. Ова сигурно дека е голем ,,плус” за Вујовиќ и Вардар ако се земе во предвид дека Кудуз беше еден од најдобрите играчи на двомечот против ППД Загреб во СЕХА. Кудуз на утрешниот дуел ќе им биде ... Read More »

Вчера навиваше, а во среда ќе биде главниот адут на Вардар!

Кевин Њокас изгледа ни самиот не веруваше дека ќе има ваков правец неговата ракометна кариера во Македонија. Дојде да игра за еден клуб, потоа потпиша за друг клуб и веднаш стана миленик на навивачите. А како нема да стане миленик, кога дојде вчера да навива со ,,Комитите” во еден момент во СЦ. ,,Јане Сандански”… Е сега, во среда ќе ги ... Read More »

Вардар конечно доведе десен бек

ddd

Вардар конечно доведе десен бек во својте редови. 24-годишниот фудбалер Никола Ристески потпиша едногодишен договор со ,,црвено – црните”. Ристески доаѓа од екипата на Ренова каде настапуваше оваа сезона. Се работи за млад играч, кој покрај за екипата на Ренова има настапувано и за Работнички, Борец, Кит Го, Еуромилк и Кожуф. Да напоменеме дека Ристески настапуваше за младите категории на Вардар. Во 2015 година ... Read More »

„Комити“ ги „пецнаа“ битолчани (ФОТО)

Вардар 1961 останува максимален откако вчера го победи Е.Пелистер во дербито на колото. Супер атмосфера имаше во сала каде ,,Комитите” беа во одлична бројка, а исто така и вардарци беа на нивото на својата задача. Во еден момент „Комитите“ ги „пецнаа“ битолчани со паролата: „Лажевте дека сте од 85-та, а сега без образ и срам верувате дека Пелистер е Еурофарм“. Read More »