Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 524)

Author Archives: Д.Гогов

Вечното дерби уште на стартот од ПМФЛ

clip_image002

 Старт како од соништата,ждребот сакаше најлутите ривали во нашата земја,вечните Вардар и Пелистер силите да ги одмерат уште во првото коло и тоа во Битола. Денес во просториите на ФФМ беа извлечени двојките за новата натпреварувачка сезона,па така уште на стартот,нашиот Вардар ќе има тешка задача,на секогаш незгодниот стадион под Тумбе Кафе.Натпреварот е закажан за 03.08 (недела) Густиот и тешок ... Read More »

Андреј Ричков за Вардарфанс:Бевме доминантни цел натпревар

10822654_902620536415064_1233141632_n

Нема подобар почеток на сезоната од тоа кога во првото коло ќе го победиш вечниот ривал Пелистер и тоа на гостински терен во Битола.Младинците на Фк Вардар (У 18) кој ги предводи легендата на Вардар Љупчо Марковски-Калц ја започнаа новата фудбалска сезона со слатка победа против Пелистер на гости со резултат 0:2 (0:1) Стрелци на головите за Вардар беа Есмин ... Read More »

Рк Вардар во група со Веспрем и Рајн-Некер Ловен

vardarfans rk zamina za vesprem

  Откако преку вајлд карта Рк Вардар обезбеди директно учество во групната фаза на ЛШ,денеска беше извлечен во групите за истото натпреварување.Ждрепката сакаше Вардар да се натпреварува во група заедно со Веспрем(Унгарија),Чековски Медведи(Русија),Целје Пивоварна Лашко(Словенија),Рајн-Некер Ловен(Германија) и Монпеље(Франција). Според реномираниот портал“ Хандбал Планет“ оваа група ќе биде ,група на смрта, во која ќе гледаме големи и неизвесни дуели на секој ... Read More »

Андреа Лекиќ прогласена за најдобра Екс-Ју ракометарка на во сезоната 2013/2014

vardarfans-lejno-i-lekic

Членот на Жрк Вардар СЦБТ и Српската ракометна репрезентација Андреа Лекиќ со вкупно 46 гласови е избрана за најдобра ракометарка на Балканот за изминатата сезона. Изборот е направен според гласовите на ракометните новинари од шест земји и фановите на ракометниот порталот Балкан –Хандбал.Ова е веќе трета ваква награда за Андреа ,што се однесува до изборот на споменатиот портал,претходно и во ... Read More »

Вардаровите деца го освоија “Караорман Куп 2014“

караорман куп

Младите надежи на Фк Вардар генерација 2003/2004 предводени од Филип Арсовски се победници на Караорман Куп 2014 кој се од 27-29 ти јуни се играше во Струга на стадионот на Фк Караорман.Самиот факт што на шест натпревари примија еден гол,а постигнаа 15 погодици говори за нивната надмоќност и супериорност на теренот. Во група заедно со Вардар се најдоа уште четири ... Read More »