Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 490)

Author Archives: Д.Гогов

Комити Скопје: ЗА СКОПСКИ ВАРДАР ПЕСНА СЕ ОРИ, СЛОГА ГО ПУШИ, НИЕ СМЕ ШАМПИОНИ…

Се поблиску, и поблиску е првиот натпревар оваа сезона. Отвараме против најголемиот ривал на трибина, Слога од Чаир. Време е да се покажеме во најдобро светло, како некогаш, кога игравме против Слога. Комити Скопје изглегоа со соопштение за овој натпревар: ЗА СКОПСКИ ВАРДАР ПЕСНА СЕ ОРИ, СЛОГА ГО ПУШИ, НИЕ СМЕ ШАМПИОНИ… Минатото враќање во првата лига на Чаирскиот клуб ... Read More »

Во друштво на Столе, никогаш не е досадно!

Столе во елемент! како и секогаш, да си во друштво на Столе Стоилов секогаш е забавно. Тоа го потврдува и оваа фотографија. По завршувањето на еден тренинг, во стилот на големите екипи, играчите одат во ладна вода, овој пат Столе со себе си понесе и маска за гњурење. Инаку во друштво на Стоилов уште се, Тимур Дибиров, Матјаж Брумен и ... Read More »

Среќен роденден Тимур Дибиров!

Денес својот 32-ри роденден прославува миленикот на скопската публика Тимур Дибиров. Ние му посакуваме среќен роденден на нашето крило, и уште многу успеси и настапи во светиот дрес. И се разбира, да го подигне шампионскиот пехар со Рк Вардар во Лигата на Шампионите. Честитки до Тимур, а воедно и едно мало уживање за вас!   Read More »

Седлоски им забрани на играчите да пишуваат по социјалните мрежи за Вардар

sedloski trening za tekst (1)

Новиот шеф на стручниот штаб Гоце Седлоски откако дојде како прв човек на тренерската позиција во тимот на црвено – црните, воведе и посебни правила,. Kако и секој тренер, постави нови ”мерки”, а играчите тие мерки мора да ги почитуваат. Како што знаеме денеска социјалните мрежи се најпопуларни, па така скоро секој фудбалер пишува одредени статуси. Тоа на нашиот тренер ... Read More »

Испуштивме историска шанса, Митјиланд не покажа ништо против Апоел

11759062_943980092325916_1295433452_n

Се чини нашиот шампион испушти историска шанса, да го продолжи европскиот сон на сите верни вардарови навивачи, дека конечно можеме да стигнеме до едно големо натпреварување. Како и што се очекуваше данскиот шампион, екипата на Митјиланд на денешниот натпревар пред своите гледачи не покажа ништо позначајно, и уште на овој прв натпревар кипраните може да се каже дека се со ... Read More »

Среќен роденден Бобан Николов

3-660x330

Денес свој 21-ви роденден прославува новиот играч на Фк Вардар Бобан Николов. Николов ова лето дојде од романскиот шампионат. Ние му посакуваме многу настапи, успеси, и трофеи со нашиот шампион. Среќен роденден Боби! Read More »

Трансферот на Дамњановиќ во Жрк Вардар во топ – 5 ова лето!

294874_srbijaceska081212-rasfoto-marko-metlas03_f

Во изборот на ЕХФ новиот член на Жрк Вардар, Сања Дамњановиќ се најде во топ – 5 најдобри трансфери ова лето. Српската репрезентативка треба да биде огромно засливање за нашиот првак, во походот кон толку посакуваното финале, и пехарот во Лигата на Европските шампионки. Според ЕХФ, најдобар трансфер ова лето е на Катрин Лунде во Ростов, интересно е тоа што ... Read More »

Тони Силва доаѓа во Фк Вардар !?

_74789932_pa-12670629

Според Македонски Спорт, играчот на Цска Софија Тони Силва би можел уште утре да пристигне во редовите на Македонскиот шампион. Силва има 21 година, и игра по страничните позиции. Силва иако е роден во Гвинеа – Бисау, решил да настапува за португалската репрезентација. Силва има запишано 5 настапи за селекцијата на Португалија до 17 години, и 2 настапи за селекцијата до ... Read More »

Седлоски тргна како тренер на Фк Вардар

sedloski trening za tekst (1)

Денес и официјално прв одработен тренинг како нов шеф на стручниот штаб имаше поранешниот Спортски директор, сега нов тренер на Фк Вардар Гоце Седлоски. Седлоски добро ги познава играчите, во минатото некој играчи соработуваа заедно со новиот шеф на стручниот штаб. Седлоски рече: Вардар има квалитетна екипа, и цели на сите три трофеи оваа сезона. Денешниот тренинг заврши, утре вардарци ... Read More »

Вардар подобар од Љубанци 2:1

11098994_1620465148223736_1505755517167483950_n

„Тренинг центар на Ф.К. Вардар“ во н. Аеродром. Гледачи: 500. Стрелец: 1-0 Стојчевски а.г. 56′, 2-0 Хамбарџумјан 70′, 2-1 Стојчевски 80′ ВАРДАР: Гачевски, Брдаровски (46′ Хамбарџумјан), Велкоски (46′ Мијушковиќ), Најдоски (46′ Грнчаров), Глишиќ (46′ Љамчевски), Николов (46′ Глигоров), Спировски (46′ Велковски), Стојков (46′ Дашјан), П. Петковски (24′ Ф. Петковски) (46′ Фелипе), Асани (46′ Дашјан), Милиќ (46′ Ивановски), Стојков (46′ Фелипе). ... Read More »