Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Седлоски им забрани на играчите да пишуваат по социјалните мрежи за Вардар
Седлоски им забрани на играчите да пишуваат по социјалните мрежи за Вардар

Седлоски им забрани на играчите да пишуваат по социјалните мрежи за Вардар

Новиот шеф на стручниот штаб Гоце Седлоски откако дојде како прв човек на тренерската позиција во тимот на црвено – црните, воведе и посебни правила,. Kако и секој тренер, постави нови ”мерки”, а играчите тие мерки мора да ги почитуваат. Како што знаеме денеска социјалните мрежи се најпопуларни, па така скоро секој фудбалер пишува одредени статуси. Тоа на нашиот тренер не му се допаѓа и им забрани било какви статуси поврзани со Фк Вардар.

Ова е добар потег на Седло, играчите треба да се концентрираат на новата натпреварувачка сезона, а помалку да мислат на социјалните мрежи.
Фото: fkvardar.mk