Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Испуштивме историска шанса, Митјиланд не покажа ништо против Апоел
Испуштивме историска шанса, Митјиланд не покажа ништо против Апоел

Испуштивме историска шанса, Митјиланд не покажа ништо против Апоел

Се чини нашиот шампион испушти историска шанса, да го продолжи европскиот сон на сите верни вардарови навивачи, дека конечно можеме да стигнеме до едно големо натпреварување.

Како и што се очекуваше данскиот шампион, екипата на Митјиланд на денешниот натпревар пред своите гледачи не покажа ништо позначајно, и уште на овој прв натпревар кипраните може да се каже дека се со една нога во последното елиминациско коло.
” Koшмарниот” за нас Де Винсенти постигна  на оваа средба два гола за својот тим, и ги однесе многу блиску до нови два натпревари овој пат со друг европски тим во борба за грпната фаза од Лигата на Шампионите.