Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 510)

Author Archives: Д.Гогов

Вардар на Велика Сабота против Кјелце

11070521_881067825283810_6442081290707028565_n

Eвропската куќа на ракометот го одреди датумот за 1/4 финалните натпревари во Лигата на ракометните  Шампионите. Нашиот тим првиот натпревар во Скопје ќе го одира на 11 април (сабота) во 19 часот. Тоа значи дека нашиот тим пред големиот Христијански празник Велигден, ќе има задача да ги израдува сите Вардарови навивачи. Реваншот ќе се одигра на 19 април во 15 ... Read More »

Утре Пачовски и Блажевски ќе настапат за Македонија

vardarfans-blazevski-makedonija

Два наши играчи утре ќе имаат настапи со нашата најсилна Фудбалска Репрезентација. Капитенот на Македонија, голманот на Вардар Томе Пачовски, и напаѓачот наш Дејан Блажевски. Речиси сигурно е дека Томе ќе биде мегу стативите, а за Блажевски сеуште е знак ? За него ќе одлучи Селекторот Бошко Ѓуровски. Во недела настап со својата репрезентација ќе чека и Хофханес Хамбарџумјан, Репрезентација ... Read More »

Без Дибиров на Сеха Ф4

1503510_831853800213679_7102361940408902333_n

                                                                                     Фото:rkvardar.mk Нашиот тим драстично ќе биде ослабен на завршниот турнир во Сеха Регионалната Лига. Се повреди Дибиров, нашиот ... Read More »

Жрк Вардар го ”посрамоти” Пелистер

podmladenite-vardarki-go-pregazija-zhito-prilep-1021

                                                                         Фото:zrkvardar.mk Денеска во малата сала во спортскиот центар Јане Сандански Вардарки ги прегазија девојките од Пелистер со 46:27, дури 19 гола разлика. Како и ... Read More »

Златното момче на Вардар

vardar-visla-21.03.2015-1322(1)

Фото:rkvardar.mk Златното момче во дресот на Вардар има само 22 години, и, е од огромно значење во играта на Вардар, им даде 19 гола на Висла Плоцк, 10 во првиот меч, 9 во вториот меч, станува јасно за кој играч се работи, ова момче го продолжи договорот со Вардар, и во наредните 2-3 години ќе остане носител на играта во ... Read More »

Барса, Кил, Веспрем, или Киелце, прашање е сега

yyyyyyyyyyyyyyy

Утре со почеток во 12 часот Рк Вардар ќе го дознае противникот во 1/4 финалето од Лигата на Шампионите. Можни противници на утрешната ждребка ни се: Барселона – Шпанскиот шампион, кој во 1/8 финалето го ”збриша” Дански Колдинг уште на првиот меч со 11:31, можеби најнепосакуван противник. Кил – Бундеслигашот кој во 1/8 финалето го победи на двапати Шампионот, сега поранешен, екипата ... Read More »

Очаен Вардар, со ваква игра во Европа тешко

11025747_779947645433585_6285163541715976135_n

Очајна игра на Вардар на Вечното дерби со Пелистер. Кога требаше да биде празник на фудбалот, играчите и стручниот штаб на Вардар пак ги загрижија фановите. Повеќе од 1.500 гледачи дојдоа да го видат овој нов Европски Вардар, но по овие 90 минути имаа јасна слика до каде е фудбалот и Вардар во оваа сезона. За натпреварот нетреба да се ... Read More »

Време е за Македонска фудбалска ”класика”

SONY DSC

Време е за Македонска фудбалска класика, време е за вечното дерби Вардар – Пелистер. Преостануваат уште 3 часа до големото дерби, дојдете на стадион да го поддржиме и Фк Вардар. Исто како на вчерашниот натпревар, да приредиме одлична атмосфера и на денешниот! Собирот за Комитите започнува за неполни 10-тина минути пред Соборниот Храм. За сите останати билети на билетара пред ... Read More »

Слави Црвено – Црно Скопје!

11070521_881067825283810_6442081290707028565_n

Уф каков ден… Радувај се Скопје, радувај се Македонија, радувајте се Црвено – Црни момци, девојки, дедовци, баби! Каков натпревар одигра Вардар, каква еуфорија  беше ова.. какво навивање на Комитите… каква публика, повеќе од 6.5000 грла со овации  во нападот, со свирка во одбраната, 60 минути цела сала беше на нога… По завршувањето на натпревато околу 30-тина Полски навивачи со ... Read More »