Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар на Велика Сабота против Кјелце

Вардар на Велика Сабота против Кјелце

vardar-visla-21.03.2015-1315(1)
Eвропската куќа на ракометот го одреди датумот за 1/4 финалните натпревари во Лигата на ракометните  Шампионите.
Нашиот тим првиот натпревар во Скопје ќе го одира на 11 април (сабота) во 19 часот.

Тоа значи дека нашиот тим пред големиот Христијански празник Велигден, ќе има задача да ги израдува сите Вардарови навивачи.

Реваншот ќе се одигра на 19 април во 15 часот и 30 минути во Полска.

Напред Вардар!

Фото: rkvardar.mk