Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Како што најавивме: Раднички – Вардар ќе се одигра во недела

Како што најавивме: Раднички – Вардар ќе се одигра во недела

11013561_783933628368320_3813632797037687265_n
Како што најавивме пред неколку денови, Фк Вардар ќе замине за Ниш каде ќе одигра тест меч со екипата на Раднички од Ниш.

Овој натпревар ќе биде тест за сите Вардарци, со исклучок на Пачовски, Блажевски, Миранјан, и Хамбарџумјан кој имаат репрезентативни настапи.

Натпреварот ќе се одигра во Недела на СтадионотЧаир  во Ниш со почеток во 14 часот.

Фото:fkvardar.mk