Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Утре Пачовски и Блажевски ќе настапат за Македонија

Утре Пачовски и Блажевски ќе настапат за Македонија

dejan
Два наши играчи утре ќе имаат настапи со нашата најсилна Фудбалска Репрезентација.
Капитенот на Македонија, голманот на Вардар Томе Пачовски, и напаѓачот наш Дејан Блажевски.

Речиси сигурно е дека Томе ќе биде мегу стативите, а за Блажевски сеуште е знак ?
За него ќе одлучи Селекторот Бошко Ѓуровски.

Во недела настап со својата репрезентација ќе чека и Хофханес Хамбарџумјан, Репрезентација на Арменија гостува во Албанија.

На вчерашниот натпревар пријателски до 21-година Артур Миранјан постигна гол за Арменија против Селекцијата на Латвија.