Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Без Дибиров на Сеха Ф4

Без Дибиров на Сеха Ф4

1503510_831853800213679_7102361940408902333_n                                                                                     Фото:rkvardar.mk

Нашиот тим драстично ќе биде ослабен на завршниот турнир во Сеха Регионалната Лига.
Се повреди Дибиров, нашиот најдобар ракометар нема да може да им помогне на своите колеги во одбрана на овој пехар од Сеха лигата.

Не е ништо страшно ќе паузирам само 7 дена, изјави Дибиров за Спортмедиа.мк

Го очекуваме #ТД31 да биде подготвен за дуелите со Кјелце од Л.Ш