Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 470)

Author Archives: Д.Гогов

Во сабота дружење со ракометарките на Вардар, во Сити Мол

vardarfans-vardar

По истиот ”рецепт” на ракометарите, овој викенд и девојките на ЖРК Вардар ќе се дружат со своите фанови во Сити Мол. Симпатизерите на вардарки ќе имаат можност да се дружат, фотографираат, и да бидат на само неколку сантиметри од своите омилени ракометарки, па и да си добијат некој билет за дуелот против Митјиланд. Од клубот ни го најавија следново: Во ... Read More »

Најава: Младост ЦД – Вардар

13

Денеска на програмата е ново, вонредно коло во ПМФЛ. Во рамките на 12-сетото коло, нашиот црвено – црн тим денеска му гостува на Младост ЦД, и тоа на нивниот ”нов” проволигашки терен, во Охрид на Билјанини Извори. ФК Вардар по овие воведни 12 кола, има постигнато 8 победи, и три нерешени резултати. Серијата бeз пораз сеуште трае за нашиот тим, ... Read More »

И јапонци се најдоа на трибините на Градски

21

На дерби пресметката Вардар – Шкендија можеше се да се види од трибините , само фудбал не! ”Шаренило” на северната трибина. Од манекенки, до ракометарки на ЖРК Вардар, до поранешни тренери, спортски лица, репрезентативки на Македонија, па се до Јапонци. На северната трибина можеа да се забележат и двајца јапонци. Во друштво на нашиот прочуен фудбалер Бобан Бабунски, друштво му ... Read More »

Без Блажевски и Дашјан во Охрид, се враќа Ромеро

27

Поради повреди добиени на вчерашниот натпревар против Шкендија, шефот на стручниот штаб на ФК Вардар Гоце Седлоски нема да може да смета на Дејан Блажевски и Артак Дашјан за натпреварот во среда против Младост ЦД. Според информациите од сајтот на ФК Вардар, не би требало да станува збор за некоја посериозна повреда и кај двајцата играчи. Од друга страна пак, ... Read More »

(ФОТО) Вардар оштетен, поништен чист гол на Хамбарџумјан

vardarfans-ponisten-gol-fkvardar

ФК Вардар беше оштетен за еден гол на вчерашниот меч. Уште за време на натпреварот, јасно се забележи дури и од трибините, дека Хамбарџумјан не е во никаков офсајд при една акција на црвено – црните, при постигнувањето на гол во вториот дел. На оваа фотографија јасно се забележува, дека Хамбарџумјан не е во никаков офсајд, противничкиот играч на Шкендија е последен ... Read More »

Нема одмор, во среда на мегдан со Младост ЦД

vardarfans-fkvardar

Нема одмор за момците на ФК Вардар. Во среда нашиот црвено – црн тим оди на дуел во Охрид, и тоа против ресенчани, тимот на Младост ЦД. Овој натпревар треба да се одигра во среда со почеток во 13 часот и 30 минути во Охрид. Младост ЦД оваа сезона го паметиме по добро, на стадионот во Ѓорче нашиот тим каде ... Read More »

Најава: Вардар – Шкендија

Денеска се игра 11-сетото коло во ПМФЛ. Противник на нашиот црвено – црн тим е тетовска Шкендија, главниот претендент за титулата оваа сезона. Разликата по овие 10 кола помеѓу овие два тима е минимална, нашиот тим и ”бега” на Шкендија само еден бод. Оваа сезона овие два тима се сретнаа еднаш во ПМФЛ, и тоа во Куманово каде Шкендија беше ... Read More »

Сите гледачи од сала, на фудбал!

fkvardar-tim

Нема изговори, сите вардарови навивачи кои беа во сала вечерва, утре треба да дојдат и да му дадеме поддршка и на нашиот ФК Вардар. Нашиот миленик, го игра најважниот натпревар оваа полусезона, поддршката од нас навивачите им е секогаш потребна, па затоа нека биде утре празник на фудбалот, нека дојде скопската и вардаровата публика на стадион, заедно да се радуваме ... Read More »

”Трета среќа” против Киелце

vardarfans-rkvardar

Нашиот црвено – црн тим денеска ќе атакува на прва победа против полскиот шампион, во нивниот меѓусебен дуел. Овие два шампиони на своите земјии, до сега се имаат сретнато само два пати во својата историја, и тоа минатата сезона беа одиграни двата дуели, во рамките на 1/4 финалето од Лигата на шампионите. И на двата дуели подобри беа избраниците на ... Read More »

Со Штербик во тимот ќе биде полесно!

sterbik-vardarfans-vardar

На минатите два натпревари можеше да се забележи колку во тимот на РК Вардар недостасува Арпад Штербик. Октоподот, мораше да ги пропушти дуелите против Колдинг и Загреб поради повреда. На овие два натпревари без Штербик, речиси РК Вардар и да немаше голман, посебно во Данска. Диви и Џамбо немаа свои ден, а натпревар без одбрани неможе да се добие. Колку недостасуваа ... Read More »