Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Трансферот на Дамњановиќ во Жрк Вардар во топ – 5 ова лето!
Трансферот на Дамњановиќ во Жрк Вардар во топ – 5 ова лето!

Трансферот на Дамњановиќ во Жрк Вардар во топ – 5 ова лето!

Во изборот на ЕХФ новиот член на Жрк Вардар, Сања Дамњановиќ се најде во топ – 5 најдобри трансфери ова лето. Српската репрезентативка треба да биде огромно засливање за нашиот првак, во походот кон толку посакуваното финале, и пехарот во Лигата на Европските шампионки.

Според ЕХФ, најдобар трансфер ова лето е на Катрин Лунде во Ростов, интересно е тоа што петти трансфер ова лето е на поранешната вардарка Алисон Пино, која се пресели во романскиот тим Баја Маре.