Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 521)

Author Archives: Д.Гогов

Вардаровите голмани 360 минути се без примен гол!

10252103_761755743919442_3888792534913457215_n

Голманите на Вардар, Томе Пачовски, Игор Павловиќ и Матија Кобетиќ на овие зимски подготовки во Анталија на четири меча се без примен гол. Секако освен голманите, свој придонес во овa има и одличната одбрана на Вардар предводена од капитенот Таневски, Грнчаров, Попов, Хамбарџумјан, и останатите. Фото:фквардар.мк Read More »

Одредена судиската двојка за саботниот меч

Print

Европската куќа на ракометот ја одреди судиската двојка за мечот помегу РК Вардар и Монпеље. Судиската двојка ќе ни доаѓа од Португалија. Судии на овој меч ќе бидат Дуарте Сантош и Фонсека Рикардо, додека пак делегатот ќе ни доага од Грција, Георге Бебетсос. Фото:рквардар.мк Read More »

4 од 4 за Вардар во Анталија

739971238c503f49eda66435eaab5c9033-w1040-h410

ФК Вардар продолжува да гази во Анталија, овој пат на менито на нашиот тим беше кинескиот суперлигаш екипата на Гуижу Рене. Црвено – Црните на овој натпревар покажаа моќ. Стрелци на головите за нашиот тим беа Хамбарџумјан во 25 минута, и Никола Глигоров во 57 минута. Вреди да се напомене дека и свое деби во вардаровиот дрес имаше Сенијад Ибричиќ, ... Read More »

Трансфер пазарот денеска се затвора

ibricic3

Точно на полноќ трансфер рокот за ФК Вардар завршува и официјално. Нашиот тим оваа зима го освежи ростерот со одлични пет нови играч, на сите позиции. Ви ги презентираме новите играчи: 1. Томе Пачовски – Голман  2. Горан Попов – Одбрана  3. Стефан Спировски – Средина 4. Сенијад Ибричиќ – Средина/Напад  5. Дејан Блажевски – Напад Од тимот на позајмица ... Read More »

Сенијад Ибричиќ и официјално нов играч на ФК Вардар!

Nogomet Hajduk - Lokomotiva 290809

Мега трансфер се реализираше денеска во просториите на ФК Вардар. Сенијад Ибричиќ потпиша договор со Вардар! Сенијад во минатото сите го паметат по одличните игри и настапи во дресот на сплитски Хајдук,каде експлодираше во формата.Ибричиќ за Хајдук запиша 76 настапи,постигнувајќи 35 гола. Потоа направи одличен трансфер во Локомотив од Москва каде што забележа 28 натпревари,со 4 гола. После една година ... Read More »

Три од три за Вардар во Анталија

10955239_759557274139289_8763029661834699356_n

Фудбалерите на ФК Вардар ја нанижаа и третата победа од исто толку меча на подготовките во Анталија, стрелец на голот беше Миранјан во 90 минута. За противник на оваа средба го имавме Чешкиот прволигаш екипата на Славија Прага. Како и на минатите средби,Андреев се одлучи за комбиниран тим,сите играчи добија шанса за настап,освен Асани,Грозданоски,Петров кој се пожалија на ситни повреди.Поради ... Read More »

Вардар тргна со победа во Анталија

10847911_754885394606477_1458186181307860542_n

По само три дена минати во топлата Анталија,есенскиот шампион ги одмери силите со полскиот тим Видзев Лоѓ. Шефот на стручниот штаб Сергеј Андреев на овој воведен меч се одлучи за еден комбиниран тим,воедно во ова прво полувреме шанса им даде на играчите кои недобиваа голема минутажа во есенескиот дел. На овој меч свое деби имаше и Талалај кој извесен период ... Read More »

Боречки клуб Вардар

aa

Боречкиот клуб Вардар е формиран 1960 година,и може слободно да се каже дека е еден од оние клубови што постигнале одлични резултати и од чиј редови излегле голем број на државни репрезентативци. Овој клуб бил член на првата сојузна боречка лига и со години бил шампион на Југославија и учесник на голем број мегународни натпревари. Под раководство на нашиот познат ... Read More »

Робертина Мечевска нов член на ЖРК Вардар

10906089_561056254030916_8796956465026573496_n

Македонската репрезентативка Робертина Мечевска го засили шампионот на Македонија. Откако го раскина договорот со турскиот клуб Анкара 1910,Мечевска се врати во нашата лига и потпиша договор за вардарки до 1јуни 2015 година,со можност за продолжување. Со оглед на фактот дека Бегоња Фернандез сеуште не е целосно опоравена од повредата,Мечевска ќе биде добредојдена за пикерската позиција во тимот на црвено – ... Read More »

ФК Вардар ги запали моторите

10933192_909474895758877_256689526_n

Есенскиот шампион денеска го имаше првиот тренинг во новата година. На првата прозивка ги немаше новиот голман Томе Пачовски и повредените Дарко Глишиќ,Илчо Наумоски,Един Адемовиќ,исто така шефот на стручниот штаб Сергеј Андреев не беше присутен на овој прв тренинг. Тимот првите десед дена ќе работи во Скопје,се до 21-ви кога ќе отпатува за Анталија , каде ќе се подготвува за пролетниот ... Read More »