Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардаровите голмани 360 минути се без примен гол!

Вардаровите голмани 360 минути се без примен гол!

Голманите на Вардар, Томе Пачовски, Игор Павловиќ и Матија Кобетиќ на овие зимски подготовки во Анталија на четири меча се без примен гол.
10252103_761755743919442_3888792534913457215_nСекако освен голманите, свој придонес во овa има и одличната одбрана на Вардар предводена од капитенот Таневски, Грнчаров, Попов, Хамбарџумјан, и останатите.

Фото:фквардар.мк

Leave a Reply