Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Денес Прес-Конференција за дуелот од 9-то коло од ЛШ Вардар-Монпелје
Денес Прес-Конференција за дуелот од 9-то коло од ЛШ Вардар-Монпелје

Денес Прес-Конференција за дуелот од 9-то коло од ЛШ Вардар-Монпелје

Денес во 12 часот во домот на Црвено-Црните Спортскиот Центар Јане Сандански ќе се одржи прес-конференција по повод мечот од 9-то коло од Лигата на Шампионите помеѓу нашиот Вардар и Францускиот тим на Монпелје .На пресот ќе биде информирана Јавноста за мечот во сабота очекувањата и моменталната состојба со играчкиот кадар кој ќе биде на располагање за истиот.

Овој меч е последен во Скопје пред домашната публика во рамки на групната фаза  од ЛШ . РК Вардар на гостувањето во Франција успеја да одигра нерешено 34:34 во еден тежок и исцрпувачки меч бод кој го многу значеше во борбата за втората позиција која носи поповолен противник во нокаут-фазата. Вардар веќе има обезбедено сигурно 1/8 – финале , но со победа денес го задржува второто место во пресрет на последното гостување во Германија . Нашиот конкурент за втората позиција тимот на Рајн Некар гостува кај отпишаниот тим на Чеховски Медведи затоа ништо освен победа над Монпелје не е во игра за Вардарци .

Сами ќе бидеме кројачи на својата судбина во последното коло кога гостуваме во Германија со се надеваме бод предност и со можност со нерешен резултат да дојдеме до толку посакуваното второ место во Ц-групата .

Leave a Reply