Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Одредена судиската двојка за саботниот меч

Одредена судиската двојка за саботниот меч

phoca_thumb_l_DD1_7352Европската куќа на ракометот ја одреди судиската двојка за мечот помегу РК Вардар и Монпеље.
Судиската двојка ќе ни доаѓа од Португалија. Судии на овој меч ќе бидат Дуарте Сантош и Фонсека Рикардо, додека пак делегатот ќе ни доага од Грција, Георге Бебетсос.

Фото:рквардар.мк

Leave a Reply