Tuesday ,16 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > 4 од 4 за Вардар во Анталија

4 од 4 за Вардар во Анталија

ФК Вардар продолжува да гази во Анталија, овој пат на менито на нашиот тим беше кинескиот
суперлигаш екипата на Гуижу Рене.

ibricic3
Црвено – Црните на овој натпревар покажаа моќ.
Стрелци на головите за нашиот тим беа Хамбарџумјан во 25 минута, и Никола Глигоров во 57 минута.
Вреди да се напомене дека и свое деби во вардаровиот дрес имаше Сенијад Ибричиќ, големото засилување за Вардар успеја да запише и асистенција, кога директно учествуваше во голот на Глигоров со убав центаршут. Вардар на подготовките за пролетниот дел успеа да наниже 4 победи од исто толку мечеви и што е вредно да се спомене по 360минути фудбал нашата мрежа е незатресена . Очигледно нашите голмани и одбраната се на висина на задачата.
ФК Вардар по оваа победа,ќе има три дена тренажен процес, па потоа нова 5-та контролка во Анталија.
*И селекторот Бошко Гуровски го следеше денешниот меч во Анталија.

Фото:фквардар.мк

Leave a Reply