Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Три од три за Вардар во Анталија

Три од три за Вардар во Анталија

Фудбалерите на ФК Вардар ја нанижаа и третата победа од исто толку меча на подготовките во Анталија,
стрелец на голот беше Миранјан во 90 минута.
За противник на оваа средба го имавме Чешкиот прволигаш екипата на Славија Прага.
10955239_759557274139289_8763029661834699356_n
Како и на минатите средби,Андреев се одлучи за комбиниран тим,сите играчи добија шанса за настап,освен Асани,Грозданоски,Петров кој се пожалија на ситни повреди.Поради повреда исто така само во тренажен процес сеуште е Дарко Глишиќ.
Следува одмор за момците од три дена,потоа се селат на ново место во Анталија каде што ги очекуваат уште 15дена припреми,и уште четири тест средби.

02/02/15

Фото:фквардар.мк

Leave a Reply