Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Жрк Вардар и Ким Расмусен спогодбено го раскинаа договорот

Жрк Вардар и Ким Расмусен спогодбено го раскинаа договорот

Жрк Вардар  и Ким Расмусен спогодбено го раскинаа договорот за соработка. Вардар и данскиот ракометен стручњак по помалку од месец  ставија крај на меѓусебната соработка пренесе Македонскиот шампион. Данецот кој е селектор и на Полската репрезентација пред помалку од месец дена беше ангажиран како тренер-колсултант.

imagesКратка беше улогата на Ким , тој беше консултант на  Индира на само еден меч во Лигата на Шампионите против екипата на Лајпциг каде девојките доживееа пораз ,по што дојде до раскин на договорот.Тимот на Вардар првиот дуел во 2015 година го загуби со 26:23 (13:10), на гостувањето кај Лајпциг.Следен дуел во ЛШ на Вардарки е мечот со Крим Меркатор на кој очекуваме да се вратат на победничките патеки и со победа да се стигне до посакуваната цел Ф4, какви што се и амбициите на црвено-црните девојки сезонава.

Leave a Reply