Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (ВИДЕО) ФК Вардар-Фк Амкар 3-0

(ВИДЕО) ФК Вардар-Фк Амкар 3-0

ФК Вардар на тест-мечот во Анталија со Рускиот Прволигаш Фк Амкар оствари голем триумф од 3:0 (1:0).Стрелци за Вардар беа Ивановски во првиот дел 13минута ,а во вториот стрелаа Блажевски 49мин и Петров по одлично изведениот слободен удар од десната страна на Чумбе во 86минута ,со што беше поставен конечниот резултат. Камерунецот со Француски пасош Чумбе денес дебитираше за ФК Вардар каде е дојден на проба и ќе се обиде да се наметне кај стручниот штаб за евентуален договор со црвено-црните.

Leave a Reply