Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Сенијад Ибричиќ и официјално нов играч на ФК Вардар!

Сенијад Ибричиќ и официјално нов играч на ФК Вардар!

Мега трансфер се реализираше денеска во просториите на ФК Вардар.
Сенијад Ибричиќ потпиша договор со Вардар!
Сенијад во минатото сите го паметат по одличните игри и настапи во дресот на сплитски Хајдук,каде експлодираше во формата.Ибричиќ за Хајдук запиша 76 настапи,постигнувајќи 35 гола.
orig
Потоа направи одличен трансфер во Локомотив од Москва каде што забележа 28 натпревари,со 4 гола.
После една година помината во Русија,имаше серија на три турски клубови Газијантеп,Хашимпаша,и Ерчиспор – кој му беше последен клуб пред да дојде во Вардар.
Nogomet Hajduk - Lokomotiva 290809
За напоменување е дека тој е миленик на една од најдобрите навивачки групи на балканот Торцида,
навивачите на Хајдук.

Несомнено Сенијад ќе биде огромно засилување за Вардар,во походот кон нова титула,и излез во европа.

07/02/15

Leave a Reply