Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Трансфер пазарот денеска се затвора

Трансфер пазарот денеска се затвора

Точно на полноќ трансфер рокот за ФК Вардар завршува и официјално.
Нашиот тим оваа зима го освежи ростерот со одлични пет нови играч, на сите позиции.
Ви ги презентираме новите играчи:
739971238c503f49eda66435eaab5c9033-w1040-h410
1. Томе Пачовски – Голман 
2. Горан Попов – Одбрана 
3. Стефан Спировски – Средина
4. Сенијад Ибричиќ – Средина/Напад 
5. Дејан Блажевски – Напад
Од тимот на позајмица се пратени Андреј Ацевски (Силекс)
и Стојан Стојчевски (Тетекс)
*Сеуште не е познато дали Талалај ќе остане во таборот на Вардар.

Фото:фквардар.мк

Leave a Reply