Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Запознавање со утрешниот противник на Вардар

Запознавање со утрешниот противник на Вардар

ФК Гуижу Рене доаѓа од првата кинеска лига, оваа сезона тимот на Гуижу го освои шестото место во најсилната Кинеска лига.
Гуижу неможе да се пофали со така добра историја, досега кинескиот тим има освоено само два трофеја, и тоа во куповите на Кина.

dimo
Екипата на Гуижу главно е составена од играч од домашното првенство, со четири до пет странски играчи.
Вреди да се напомене дека во редовите на Гуижу настапуваа прославените босански ”ветерани” Звездан Мисимовиќ и Златан Муслимовиќ.

Натпреварот против нашиот тим е закажан за 14:00 часот, со директен линк на официјалната веб страна на  ФК Вардар.

Димитар Гогов

Leave a Reply