Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар ги запали моторите

ФК Вардар ги запали моторите

Есенскиот шампион денеска го имаше првиот тренинг во новата година.
На првата прозивка ги немаше новиот голман Томе Пачовски и повредените Дарко Глишиќ,Илчо Наумоски,Един Адемовиќ,исто така шефот на стручниот штаб Сергеј Андреев не беше присутен на овој прв тренинг.

10921965_909474892425544_855191176_nТимот првите десед дена ќе работи во Скопје,се до 21-ви кога ќе отпатува за Анталија , каде ќе се подготвува за пролетниот дел , за шампионатот на Македонија.Тимот останува еден месец во Турција.

10933192_909474895758877_256689526_n

Leave a Reply