Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 10)

Author Archives: Д.Гогов

Жоглев го засилува нападот на Вардар

zoglev

ФК Вардар и дефинитивно договори нов нагаѓач. Владимир Жоглев ќе биде ,,црвено – црн”, откако извесен период тренираше со нашиот тим. Се работи за висок 24-годишен шпиц играч, кој минатата сезона беше дел од ФК Тетекс. Покрај за овој тим има настапувано и за екипите на ГФК Осогово, Победа, Борец, Беса и Скопје. Тој ќе биде задолжен да ја поправи реализацијата на Вардар во новата сезона. Покрај Жоглев, ... Read More »

Вардар одигра лош натпревар и освои само бод

fkv

Тимот на Вардар во еден свој лош натпревар, одигра само 1:1 во Радовиш. По првиот дел Вардар заслужено водеше, бидејќи беше подобар ривал на теренот во Радовиш. И домашниот тим беше солиден и имаше свој шанси за гол, но сите удари завршија покрај голот на Гачевски. Голот на Вардар дојде кон крајот на првиот дел. Најдобриот играч во првиот дел ... Read More »

Манасков: По два пропаднати трансфери, решив да му помогнам на Вардар!

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков се очекува да биде ударна сила на Вардар 1961 по враќањето во овој клуб. Трансферот во скопскиот тим беше изненадувачки за многумина, а крилото веќе покажа дека ќе биде сериозно засилување. Манасков во гостување на интернет емисија реши да проговори за одлуката за кам-бек во Вардар. Тој откри дека претходно му пропаднале два трансфери, па решил ... Read More »

Десниќ се враќа во тимот на Вардар

fkv

Добри вести за ФК Вардар. По двата жолти картони во воведното коло во Чегране и суспензијата, Дарко Десниќ стрелецот на голот токму во првото коло, се враќа во тимот и најверјатно ќе го завземе стартното место на позицијата крилен играч. Десниќ е од исклучителна важност за тимот на Грнчаров, па сигурно дека оваа информација е добредојдена во таборот на Вардар. ... Read More »

Вардар добива финансиска инјекција од Општина Аеродром

rkv

Општина Аеродром ќе го помогне ракометниот клуб Вардар со 1.200.000 денари, соопшти вчера градоначалникот Тимчо Муцунски. „Помош за РК Вардар кога е најпотребно! Вечерва Советот на Општина Аеродром на моја иницијатива даде поддршка за македонскиот бренд РК Вардар. Со ребалансот на буџетот, покрај развојните инвестиции и капиталните проекти кои се предвидени, Општина Аеродром издвојува и 1.2 милиони денари за поддршка ... Read More »

Мистер Грне перфектен

grne

Фудбалерите на ФК Вардар под тренерската палка на Бобан Грнчаров продолжуваат да редат победи и само победа. Имено, следниот податок врзан со стратегот на тимот и ,,црвено – црните” фудбалери е за секоја почит и влева дополнителна надеж дека токму оваа сезона ќе биде сезона на ФК Вардар. Откако дојде во тимот, Бобан Грнчаров го водеше Вардар на седум натпревари ... Read More »

Вардар не ја заборави легендата – се прости со Кирил Дојчиновски!

302108762_5384953208225587_1731196361145805490_n

Фудбалерите на Вардар вчера ја запишаа својата втора победа оваа сезона и тоа на домашен терен во победата од 2-0 над Охрид. Пред почетокот на овој натпревар одигран во Маџари, фудбалерите на двата тима и ,,Комитите” истакнаа парола за легендата на ФК Вардар кој за жал почина,  Дојчиновски Кирил. За Вардар во многу битки се борел, за црвено црните бои многу ... Read More »

Сигурна победа на Вардар, втора во новата сезона

fkv

Фудбалерите на Вардар останаа на 100%, откако попладнево на домашен терен лесно го победија тимот на Охрид со резулта 2:0. Стрелци на головите за Вардар на овој дуел беа Христов во првиот дел и младиот Јусуфи во вториот. Вардар по првото полувреме имаше сигурна предност од 1:0 со голот на Симеон Христов, за кој ова беше првенец сезонава. Во вториот ... Read More »

Легенди на Вардар и Тетекс вечерва ќе играат ревијален меч во чест на Саздо

182361-legendi-na-vardar-i-teteks-vecherva-kje-igraat-revijalen-mech-vo-chest-na-sazdo

Легенди на најтрофејниот македонски клуб Вардар и на братскиот Тетекс, чии навивачи Комити и Војводи се збратимени, ќе играат вечерва ревијален меч во чест на младиот навивач на црвено-црните, Никола Саздовски – Саздо, кој беше убиен од навивачи на Шкупи во скопска Автокоманда. Најверните вардарови навивачи лесно ги убедиле легендите на двата големи македонски брендови за „ревијално дерби“ на пет ... Read More »

Вардар – Охрид во Маџари

fkv

Нема среќа ФК Вардар да се врати на Градски. Поради одредени причини, а и поради фактот што овој викенд ќе има санации на Градски, двете скопски екипи своите натпревари ќе треба да ги играат на други локации. Па така, Вардар во сабота својот ривал Охрид ќе го пречека на стадионот во скопската населба Маџари, а Работнички ќе игра на терените ... Read More »