Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Маркоски утре дебитира за Вардар
Маркоски утре дебитира за Вардар

Маркоски утре дебитира за Вардар

Едно од најголемите засилувања ова лето, а можеби и најголемото, Кире Маркоски утре ќе го има своето деби во ,,црвено – црниот” дрес.

Крилниот фудбалер веќе е пријавен како нов играч на Вардар, па така утре сигурно ќе конкурира за настап. Можеби нема да добие шанса од првата минута, но сигурно ќе го почувствува новиот тим и амбиентот во кој игра нашиот Вардар.

Инаку утре Вардар игра домашен дуел против ФК Борец, на кој мора да забележи лесна победа и да се врати на победничките патеки. Дуелот започнува од 16 часот.