Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ЛИНК) Караорман – Вардар
(ЛИНК) Караорман – Вардар

(ЛИНК) Караорман – Вардар

Вардар со победа попладнево во Струга ќе се искачи на првата позиција на табелата. Затоа, овој дуел е од голема важност за нашиот тим да продолжи по победничкиот пат.

Дуелот во Струга започнува од 15 часот. Истиот сите љубители на фудбалот и на Вардар ќе можат да го проследат директно, ТУКА.

Најавено е и присуство на ,,Комитите”.