Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Гледајте го Вардар на Спортклуб!
Гледајте го Вардар на Спортклуб!

Гледајте го Вардар на Спортклуб!

Уште еден македонски фудбалски клуб потпиша договор со регионалниот спортски телевизиски канал „Спортклуб“.

.
,,Фудбалскиот клуб Вардар објавува дека е постигнат договор со регионалната спортска телевизија Спортклуб која во иднина ќе ги пренесува домашните натпревари на нашиот клуб.
.
Оваа соработка претставува одлична можност најтрофејниот Македонски фудбалски клуб повторно да биде достапен за сите навивачи, приврзаници и љубители на фудбалот и Вардар во државата, регионот и пошироко” , велат од ФК Вардар.