Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 8)

Author Archives: Д.Гогов

Доминантен Вардар во Виница за нова победа и потврда на лидерското место

fkv

Доминантен Вардар во Виница за сигурна и убедлива победа од 0:3 за потврда на лидерското место на табелата. Уште во втората минута од натпреварот Вардар дојде до предност. Успешен реализатор беше Филип Јаневски за рано водство на нашиот тим. По голот, Вардар продолжи да доминира на теренот и да ја бара шансата за нов гол. Таа дојде кон крајот на ... Read More »

Ѓоргиев главен судија во Виница

fkv

На дуелот Слога Виница – Вардар главен судија ќе биде Ѓоргиев Крумислав од Штип. Ќе му помагаат Новачев Петар и Црвенов Роберт од Велес, додека пак четврти судија ќе биде Величков Боби исто така од овој град. Очекуваме фер и коректно судење од Ѓоргиев. Инаку, Вардар брка нова победа и останување на првата позиција на табелата. Дуелот утре ќе започне со почеток од 13 часот. Комитите ... Read More »

(ФОТО) Комитска најава за мобилизација на Виница

komiti-vardar-vardarfans

Навивачите на ФК Вардар, популарните ,,Комити” продолжуваа да поставуваат стандарди на македонската тифо-сцена. Откако минатата недела имаа свое шоу на трибините и полн коп, сега веќе неколку денови се мобилизираат и најавуваат одново спектакл, овој пат на гостински терен во Виница, каде Вардар утре од 13 часот игра нов првенствен дуел. Низ скопските улици овие денови навивачите на Вардар истакнуваа ... Read More »

Десниќ го пропушта гостувањето во Виница

fkv-desnic

Поради повреда добиена на натпреварот со Воска, најдобриот стрелец на Вардар, Дарио Десниќ ќе мора да паузира одредено време и да биде надвор од зелените терени. Десниќ се повреди откако постигна гол со Воска, а според нашите информации се работи за повреда на задната ложа, која ќе го одалечи од фудбалските терени на дуелот во Виница овој викенд, а сигурно ... Read More »

Вардар го доби дербито со Воска и се врати на првата позиција на табелата, Комити за чиста 10-ка

fkv

Дербито на Македонија во Втората фудбалска лига му припадна на Вардар кој заслужено ја победи екипата на Воска Спорт со резултат 2:1 и се врати на лидерската позиција на табелата. Вардар тргна силовито уште од стартот. Христов за малку не погоди по само неколку минути игра. Не се чекаше многу добрата игра на Вардар да биде  крунисана, па така со ... Read More »

Дојдете да му дадеме голема поддршка на Вардар да се врати на врвот

301175566_5383416235045951_4536983641157111189_n

Денес во скопската населба Автокоманда со почеток од 13-30 часот се игра дербито на Втората фудбалска лига, дербито за врвот и првото место помеѓу нашиот Вардар и тимот на Воска од Охрид. Овој дуел не само што е дерби дуел, туку е и од големо значење за нашиот тим, да победи, да оствари победа на дерби натпреварот, да се врати ... Read More »

Првакот го демолираше Вардар Неготино, Чувара со осум од осум

rkv

Македонскиот ракометен првак Вардар без поголема мака убедливо го победи Вардар Неготино со 22 разлика (41-19) за осма победа по ред во домашната ракометна Супер-лига. Единствениот „блесок“ на неготинци беше стартот од мечот кога поведоа со 2-0 и сè потоа очекувано беше во знакот на црвено-црните, кои со серија од 12-3 дојдоа до предност од 12-5, па до двоцифрените 17-7 ... Read More »

,,Комити” пред утрешниот дерби дуел за врвот: Ни следува дерби натпревар од кој во голема мера ќе зависи понатамошниот тек на сезоната

ее

СИТЕ ВО АВТОКОМАНДА! Утре игра нашиот Вардар. Утре е дерби. Дојди на трибина со шал, слушај инструкции и навивај 90 минути! АЈДЕ ДО КОСКА – ДА ИЗГРМИМЕ ПРОТИВ ВОСКА! ОПЕРАЦИЈА ШАЛ! Оваа сабота (29.10.2022) играме против екипата на Воска. Ни следува дерби натпревар од кој во голема мера ќе зависи понатамошниот терк на сезоната. Борбата за тронот започнува во 13:30ч, ... Read More »

Ставрев главен судија на дербито во Скопје

vardarfans-stavrev

Ставрев Александар од Скопје е делегиран да го суди дерби натпреварот на Втората лига во Скопје, на Вардар и Воска. Ќе му помагаат Костадинов Дејан и Петрески Гоце, додека пак четврти судија ќе биде Гелов Ангел од Кавадарци. Овој дуел ќе биде одигран во сабота од 16 часот на стадионот во скопската населба Автокоманда. На Вардар му треба голема поддршка за победа и ... Read More »

Блед Вардар во Гостивар за прв пораз сезонава

fkv

Дербито во Втората фудбалска лига на Македонија му припадна на ФК Гостивар кој со резултат 1:0 го победи Вардар и му го нанесе првиот сезонски пораз. Фудбалерите на ФК Вардар имаа неправедна негатива на полувреме во Гостивар. Велиме неправедна негатива бидејќи беше досуден ама баш никаков пенал за противникот, од кои стигнаа до водство на полувреме. Вардарци во првиот дел ... Read More »