Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 6)

Author Archives: Д.Гогов

Вардар не запира: Промовиран и Цветаноски!

329045304_1400323814056079_4907976371591058689_n

Дејан Цветаноски е уште еден нов играч во ФК Вардар. 32 годишниот напаѓач доаѓа од екипата на Силекс, со големо искуство во домашното првенство играјќи за екипите на Струга, Ренова, Победа, Пелистер. Вардар денес го потврди и Дарко Размоски, со што покажа дека излегува од кризата и мисли на новите играчи кои ќе доаѓаат во клубот и ќе ја зголемат конкуренцијата ... Read More »

Што се случува во Вардар!? Газда Слободан вели почекајте, играчите велат нема тренинг дур не видиме пари

316269361_522982599870812_4381676710003066039_n

И повторно тешко, многу тешко зимо за ФК Вардар, за играчите, но и за навивачите на клубот. Иако имаше најави за стабилизирање на клубот и преземање на нови газди, сепак од тоа ниту ден денес нема ништо конкретно, освен ветување дека работата ќе се среди набрзо и дека клубот ќе се врати конечно на нормално функционирање. И како навивачите на ... Read More »

Велко Маркоски повторно во дресот на Вардар

vardar

Поранешниот„вардарец“ Велко Маркоски повторно во дресот на Вардар. . До крајот на сезонава Вардар добива засилување во Велко Маркоски, поранешен репрезентативец на Македонија кој својата кариера ја почна токму во Скопје во редовите на актуелниот македонски првак. Договорот на Маркоски со Вардар е на најмалку половина сезона, со можност истата да биде продолжена. Со доаѓањето на Маркоски, тренерот Владо Недановски ... Read More »

(Видео) Светски клип на Комити: ,,Бидете спремни, по новогодишните празници следуваат нови изненадувања”

viber_image_2022-12-29_15-55-26-700

Фејсбук статус на навивачката група Комити Скопје: Најдоброто го чувавме за крај! Овој натпревар е плод на борбата која ја водиме веќе неколку години. Во деновите кога нашиот Вардар испаѓаше во ВМФЛ, кога нашата група проаѓаше низ тежок период, младината на трибината реши да преземе одговорност, се обедини и го зазема тронот. Но, овој успех не смее да не залаже. ... Read More »

Вардар сака да ја одбрани титулата: Доаѓа репрезентативец на Бразил, но тоа не е се..

dutra

Бразилскиот репрезентативец Леонардо Дутра Фереира ќе биде ново засилување за шампионот на Македонија, екипата на Вардар. Станува збор за играч кој настапува на левата бековска позиција, а може да одговори подеднакво добро и како централен бек. Инаку,  Дутра  во минатото беше поврзуван со Вардар, имаше контакти но не дојде до реализација на трансферот. Токму самиот Дутра овој пат повторно ни потврди ... Read More »

Три бода на Вардар за крај на есенскиот дел од сезоната

fkv

Фудбалерите на Вардар беа сигурни и на домашен терен запишаа лесна победа без многу мака против екипата на ФК Кожуф. Вардарци во текот на целиот натпревар беа подобар тим на теренот и заслужено дојдоа до нови три бода со кои се враќаат на првата позицијата на табелата. Дарко Мицевски го отвори резултатот не толку рано, во 20.минута од дуелот, иако ... Read More »

,,Комити” ќе го бојкотираат утрешниот дуел: Фудбалот се игра за навивачите!

komiti

Фудбалот се игра за навивачите! . СООПШТЕНИЕ! . Поради промена на регуларниот термин на одигрување на првенствените натпревари, одлучивме да не присуствуваме на последното коло, кое според изменетиот распоред треба да се одигра во петок (9.12.2022) со почеток од 13:00ч. . Нека видат како е пред празни трибини, тие што ставаат глупи термини! Read More »

ВАРДАР СЕ ВРАЌА НА ВРВОТ: Лесна победа во Велес против Тетекс

fkv

Фудбалерите на Вардар се враќаат на врвот на првенствената табела, откако попладнево во Велес го победија тимот на Тетекс со 0:2, а Гостивар на домашен терен одигра само 1:1. Вардар имшае контрола на топката, на резултатот во Велес. Створи добри шанси за гол во првиот дел, а погоди Николовски по супер асистенција на Ристески. Да додадеме дека Гачевски во првиот ... Read More »

(ЛИНК) Тетекс – Вардар

fkv

Дуелот на Тетекс и Вардар кој започнува од 13 часот и се игра на стадионот во градот Велес, ќе можат сите љубители на двата клуба и на фудбалот да го проследат низ директен пренос. Директно од Велес, ТУКА. Read More »

(ВИДЕО) Незаборавно пиротехничко шоу на Комити!

komiti

Јужна и Западна трибина крцкаа во чест на двата големи јубилеи на Вардар и Комити кои беа одбележани со пријателски натпревар против Железничар. ,,Комитите” и Вардарци вчера дојдоа во голем број на Градскиот стадион и покажаа и докажаа уште еднаш дека се далеку пред другите и оваа година кога се во прашање амбиентот, љубовта кон клубот и верноста. Во продолжение ... Read More »