Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 5)

Author Archives: Д.Гогов

ФК ВАРДАР ДОБИВА ТЕРЕН ВО АЕРОДРОМ: Муцунски и „Комити“ договорија „црвено-црните“ да имаат нов дом!

KomitiMucunski

На иницијатива на градоначалникот Тимчо Муцунски и претседателот на Советот на општината Дејан Митески, фудбалскиот клуб Вардар ќе добие нов спортски терен во Аеродром каде ќе може да ги одржува подготовките, натпреварите и тренинзите. Градоначалникот Тимчо Муцунски на својата фејсбук страна информираше дека утрово одржал средба со навивачката група „Комити“, која од неодамна е и сопственик на клубот, a притоа ... Read More »

(Видео) На Велики петок Вардар го игра најважниот натпревар сезонава: ,,Комитите” со најава и нова песна за утрешниот дерби дуел

rr

Утре, ФК Вардар го игра најважниот натпревар сезонава, натпревар на домашен терен против ФК Гостивар, на кој вардарци ќе атакуваат на победа и со самото тоа ќе си ги зголемат шансите за пласман во Првата фудбалска лига на Македонија. Утрешниот натпревар кој се игра на големиот празник Велики петок, навивачите на Вардар популарните ,,Комити” ја загреаа атмосферата со ново видео ... Read More »

Среќен роденден Леонардо Дутра!

336502996_907210827192835_275308482064670448_n

Денес свој роденден прославува репрезентативецот на Бразил и член на Вардар, Леонардо Дутра. Му посакуваме се најдобро на Дутра и уште многу успеси, голови и титули со нашиот Вардар. Среќен роденден Леонардо!  Read More »

Вардар во 95-та минута даде гол за ерупција од воодушевувања во Кичево

336765241_966032794423997_7652621876560876453_n

Вардаровиот центарфор Владимир Жоглев повторно е јунак на најтрофејниот македонски клуб Вардар, откако со неговиот гол во 95-та минута, црвено-црните ја победија Локомотива Печхечво со 2-1 и ја продолжија победничката низа на пет триумфи во серија. Жоглев веќе пролетва беше еднаш јунак за тешка победа со гол во 94-та минута во Охрид на незгодното гостување кај „рибарите“, а и сега ... Read More »

ВИДЕО: Од соблекувалната на Вардар – Гача диригира, а останатите грмат „Бисер Балкански“

222

Денеска тимот на Вардар успеа да се врати онаму каде што му е местото. На првото место на ВМФЛ табелата откако на домашен терен го совлада тимот на Караорман со 4:1. Мечот мина во доминација на домаќинот, кој поведе уште во првите минути. Со оглед на исходот на останатите мечеви од ова коло, Вардар сега е осамен на лидерската позиција ... Read More »

Вардар не запира: Нова победа, овој пат во Велес за три бода!

fkv

Рутинска победа на Вардар кој се враќа од Велес со три бода, откако беше подобар од домаќинот Борец со убедливи 0:3. Се беше јасно уште по првиот дел, кога Владимир Жоглев со два гола донесе предност на полувреме од 0:2. Во вториот дел Грначаров им даде шанса и на помладите фудбалери, а еден од нив – Јусуфи погоди за убедливи ... Read More »

Десниќ и Николовски ќе го ,,скокнат” гостувањето во Велес

fkv

За фудбалерите на ФК Вардар одмор нема. По големата и значајна победа во саботата, веќе во среда играчите на Грнчаров ќе гостуваат во Велес кај тимот на ФК Борец кој оваа сезона едвај освои еден бод и тоа во минатото коло, кога играше 1:1 со Тетекс. Поради акумулирани пет жолти картони, напаѓачот Дарио Десниќ и играчот од средината на теренот ... Read More »

БРАВО: Вецески и Цветаноски за многу важни три бода на Вардар!

fkv

И покрај сите проблеми, Вардар истрча на терен и забележа многу значајна победа против секогаш незгодниот оваа сезона, тимот на Детонит Плачковица. Со оваа победа, Вардар останува на лидерската позиција каде го дочекува дуелот со Борец, веќе во среда на гостински терен. Вардарци до водство од 1-0 стигнаа во 60. минута кога Христијан Вецевски стрелаше за 1-0. До крајот победата ја ... Read More »

Жоглев за голема победа на Вардар во Охрид!

329850394_766133391106938_5986876830484946325_n

Вардарци стигнаа до големи три бода во Охрид. И тоа како големи три бода, бидејќи се беше решено во последната минута од дуелот. Најпрвин Костовски кај Охрид промаши чиста шанса за победа, а на спротивната страна казни Жоглев со одличен погодок за 0:1 во 94. минута и голема радост кај навивачите на Вардар и фудбалерите. По првиот дел немаше голови ... Read More »

(Видео) Спектакуларна најава на ,,Комитите”, Вардар се враќа на стадионите

330247322_726543178867229_4355432159604832210_n

Овој викенд, поточно во сабота се враќаат возбудувањата во македонскиот фудбал. По тој повод, навивачите на Вардар, популарните ,,Комити” направија спектакуларна и моќна најава за саботниот дуел на својот миленик. Вардар во сабота на домашен терен го пречекува тимот на ФК Арсими и со самото тоа ја започнува големата битка за враќање во македонската фудбалска Прва лига. ,,Комитите” оваа сезона ... Read More »