Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 3)

Author Archives: Д.Гогов

Маџари ќе ,,крца” , бидејќи Вардар е клуб на македонскиот народ!

navivaci-vardar

По пауза од цели две години, Вардар се враќа на големата сцена, се враќа онаму каде што припаѓа и треба да биде – во Првата фудбалска лига на Македонија. Подобар почеток пред своите гледачи ,,црвено – црните” и не можеа да посакаат, бидејќи попладнево во скопско Маџари гостува лутиот градски ривал од Чаир. Мотивацијата на играчите несомнено ќе биде голема, ... Read More »

Пандев: Сакам Вардар да го видам оној стариот, на врвот на мак-фудбалот!

365850269_6808345432543694_8697847709170535186_n-696x411

Минатиот викенд Брера во Струмица го пречека најтрофејниот Вардар. Пред преполна трибина и со многу луѓе зад головите кои немаа билети и со ,,Комитите”, мина одличното отварање на шампионатот. По натпреварот, економот на ФК Вардар му подари дрес на македонскиот фудбалски великан, сега Претседател на ФК Брера од Струмица, Горан Пандев. „Сакам Вардар да го видам оној стариот, на врвот ... Read More »

Супер вести: Вардар во најсилен состав во недела!

fkv

Супер добра вест за Вардар пред неделниот скопски дерби натпревар. Бобан Грнчаров ќе може да смета на странците и дефинитивно, бидејќи Вардар го реши овој проблем, па така ,,црвено – црните” во најсилен состав можат да излезат на мегдан што не беше случај во првото коло. Се очекува Лемос да стартува уште од самиот почеток во недела, а исто така ... Read More »

Вардар поразен се враќа од Струмица на стартот од шампионатот

fkv

Струмичкиот тим со минимални 1-0 славеше на дербито со повратникот во елитата Вардар и така ги впиша првите бодови на своето конто сезонава. Моментот на одлука на натпреварот се случи на стартот од вториот дел, кога младиот Јанкулов од далечина постигна еврогол во вардаровата мрежа. Вардар имаше свој моменти на дуелот, па и неколку добри шанси, но сепак изостана концентрација и поуспешност. ... Read More »

Брдаровски: Оваа екипа е спој на младост и искуство – одиме на три бода!

brda

Започнува новата сезона во ПМФЛ, а во неа се враќа најтрофејниот фудбалски колектив ФК Вардар. Пред денешниот воведен натпревар во Струмица, еден од најголемите засилувања на тимот даде оцена што очекува од попладневниот дуел. „Нашите очекувања за натпреварот со Брера се позитивни. Имаме голем респект кон противникот, но ние си имаме свои планови. Оваа екипа е спој на младост и ... Read More »

Вардар загуби на последниот тест дуел

fkv

Вардар доживеа минимален пораз од 1-0 од екипата од Лесковац, Дубочица, тоа беше последниот подготвителен меч за црвено-црните одигран во Србија. Фудбалерите на Вардар примија гол во 77. минута од мечот и го загубија дуелот со Дубочица од Лесковац. По натпреварот вечерва Вардар се враќа во Скопје каде ќе ги продолжи подготовките за новата сезона во ПМФЛ. Црвено-црните во првото ... Read More »

НЕКА Е ЗА АРНО И ЗА УБАВО: Вардар се враќа во Првата лига!

fkv

ВАЖНО СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА! . ФК Вардар денес официјално ја обезбеди неопходната документација, односно завршната сметка и ревизијата, кои беа потребни за учество во Првата македонска фудбалска лига. . Причината поради која се доцнеше со прибирањето на потребната документација, беше долгот кој поранешниот директор на клубот Слободан Крстевски, го направил кон сметководителите. Поради тоа, бевме приморани да повлечеме средства од ... Read More »

Нилтон Мело и официјално го засили Вардар

363381121_757435926390324_8881928734506521871_n

Младинскиот ракометен репрезентативец на Португалија, Нилтон Мело и официјално го засили Вардар, откако денеска потпиша двегодишен договор со „црвено-црните“. Игра на позиција лев бек и треба да биде поддршка за Стефан Петриќ и Марко Мишевски кои играат на истата позиција во тимот. Вардар претходно потпиша и со Кубанецот Хансер Микел Родригер, кој може да игра дури на три позиции (лево ... Read More »

ВАРДАР НЕ ЗАПИРА: Репрезентативецот Брдаровски за уште посилен Вардар!

brda-brdarovski

Владица Брдаровски е новиот фудбалер на ФК Вардар! . Репрезентативецот на Македонија повторно ќе ги брани боите на клубот, за кого во периодот од 2015 – 2020 година, одигра 152 официјални натпревари, освои 4 титули и беше дел од историскиот пласман на Вардар во Лигата на Европа. Време е за нови победи и тутули во дресот на големиот Вардар! . ... Read More »

НОВО ИМЕ ВО ВАРДАР: Педрињо е веќе ,,црвено – црн”

fkv

Фудбалскиот клуб Вардар продолжува да го засилува тимот за новата натпреварувачка сезона. Покрај веќе споменатите нови играчи, сега дефинитивно стигна потврда од Вардар дека бразилскиот интернационалец  Ласо Фигураедо Педрињо ќе биде ,,црвено – црн” во новата сезона. Педрињо веќе се претстави пред стручниот штаб на Вардар, одигра 45.минути против Арсими и покажа дека треба да биде добро засилување на средината на ... Read More »