Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Супер вести: Вардар во најсилен состав во недела!
Супер вести: Вардар во најсилен состав во недела!

Супер вести: Вардар во најсилен состав во недела!

Супер добра вест за Вардар пред неделниот скопски дерби натпревар. Бобан Грнчаров ќе може да смета на странците и дефинитивно, бидејќи Вардар го реши овој проблем, па така ,,црвено – црните” во најсилен состав можат да излезат на мегдан што не беше случај во првото коло.

Се очекува Лемос да стартува уште од самиот почеток во недела, а исто така и Педрињо, додека пак стоперот од Андора ќе биде на клупата за резерви. Вардар силно работи на доведување на уште неколку нови играчи, пред се во офанзивниот дел.

eeeeeee

Купи членски билет и во недела дојди на стадион заедно да навиваме за ФК Вардар.