Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Познат распоредот за МКЛ! Вардар гостин во дербито од 1.коло кај Пелистер
Познат распоредот за МКЛ! Вардар гостин во дербито од 1.коло кај Пелистер

Познат распоредот за МКЛ! Вардар гостин во дербито од 1.коло кај Пелистер

Идниот месец започнува кугларската македонска лига, МКЛ во првото коло црвено-црните ги очекува дерби.  Познат е распоредот на натпреварите за новата сезона, почнуваме против Пелистер во првото коло.

mkl