Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 20)

Author Archives: Д.Гогов

МАЕСТРО ТИМУР: 660 гола за Вардар во Лигата на шампионите, нека продолжи и понатаму!

vardarfans-dibirov1-660x330

Евопската сезона за вардарци заврши вчера откако одиграа добар натпревар и не загубија во Унгарија кај тимот на Веспрем (31-31). Во овој момент не сакаме ни да помислиме дека вчерашниот последен гол на Дибиров беше воедно и последен во дресот на Вардар во Лигата на шампионите, бидејќи Тимур Дибиров мора да остане во Вардар и тука да ја заврши својата ... Read More »

,,Комити”: Комитската песна се слушаше во Унгарија, акцент сега може да се стави на титулата и купот!

dfs

/ Ракометарите на Вардар одиграа добар натпревар и ремизираа во Унгарија кај Веспрем за збогување оваа сезона од Лигата на шампионите. ,,Комитите” беа со својот тим и на ова гостување, а објавија и краток текст за гостувањето, но и за тоа на што треба сега да се стави акцент. . Честа е одбранета ! Веспрем 31 – 31 РК Вардар ... Read More »

(ВИДЕО) Сите голови против Кадино

fkv-micevski-demir

Фудбалерите на Вардар ја продолжија низата на три победи во серија без примен гол, откако овој викенд беа подобри и од тимот на Кадино со убедливи 4:0. Најефикасниот играч во Вардар, Филип Петковски постигна два гола, а пак Демир и младиот Величковски погодија по еднаш за висок и убедлив триумф на ,,црвено – црните”. Сите голови од натпреварот во Маџари ... Read More »

Гачевски влезе во клубот ,,150″

277779226_358706212965119_6231298912459404112_n

. Филип Гачевски вчера прослави еден јубилеј во црвено-црниот дрес, откако по 150-ти пат го облече дресот на најголемиот клуб во земјава. . Миленикот на вардаровите навивачи е воедно и член на златната вардарова генерација која што играше во групната фаза во Лига Европа и е пример за вистински лидер во и надвор од фудбласките терени. Гача, ти посакуваме уште ... Read More »

Трета победа во низа на Вардар без примен гол

274787828_4889302997831342_957806730071242927_n

Фудбалерите на Вардар стигнаа до третата победа во низа без примен гол, откако попладнево на домашен терен го совладаа тимот на Кадино со убедливи 4:0 (2:0). Уште во третата минута од натпреварот Вардар дојде до предност. Ване Јованов со супер асистенција до Петковски, кој од само неколку метри ја смести топката во мрежата на гостинот за 1:0. Веќе во 33. ... Read More »

(ЛИНК) Вардар – Кадино

fkv

Натпреварот во Маџари на Вардар и Кадино започнува од 15 часот. Истиот можете да го проследите во живо ТУКА. Вардар ,,брка” трета победа во низа. Read More »

Очаен Вардар за висок пораз во Скопје

rkv

Ракометарите на Вардар доживеаа тежок пораз во Скопје, откако вечерва беа надиграни и совладани од Веспрем со катастрофални 22-30. Вардар играше добро се до средината на првиот дел, па дури имаше и предност од три гола разлика. Веспрем не се снајде на почетокот, правеше грешки, а Вардар добро играше во нападот, но тоа беше случај само 15.минути. Потоа следуваше огромен ... Read More »

Да ја обоиме цела сала во ,,црвено – црни” дресови!

rkv-navivaci-sala

Денес со почеток од 18-45 часот во СЦ ,,Јане Сандански” се игра првиот 1/8 финален натпревар во Лигата на шампионите помеѓу екипите на Вардар и Веспрем. Добро познати два противника, два великани на ракометот и еден ,,куп” поранешни играчи, тренери, кондициони тренери кои биле дел од Вардар, а потоа и од Веспрем. За добра игра на Вардар и добар резултат, ... Read More »

Фан – зона пред дуелот на Вардар и Веспрем

navivaci-rkv-vardar

. Дојди во ФАН ЗОНАТА пред мечот со Веспрем… . За утрешниот меч против Веспрем од ЕХФ лигата на шампионите за сите навивачи и посетители ќе биде организирана и фан зона во сколоп на СЦ „Јане Сандански”. Фан зоната ќе биде во задниот дел од салата кај тениските терени, ќе биде отворена од 16 часот па се до почетокот на ... Read More »

Парталко со голчиште во Велешта (ВИДЕО)

partalko-eren-fkv

Фудбалерите на Вардар конечно победија на гостински терен оваа пролет, а главен ,,виновник” за тоа беше младиот крилен фудбалер Ерен Парталко. Парталко влезе од клупата за резерви во вториот дел во Велешта и постигна феноменален погодок во 75. минута за важни три бода на ,,црвено – црните”. Навистина одличен погодок на Парталко од прва, фудбалски перфектно. Голот од натпреварот во Велешта можете ... Read More »