Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Прибак: Јас сум Комита!
Прибак: Јас сум Комита!

Прибак: Јас сум Комита!

Немања Прибак дефинитивно своите најубави ракометни денови ги имаше во Скопје и во тимот на Вардар, но и навивачите на ,,црвено – црните” имаат само пофални зборови за средниот бек кој со години го носеше успешно дресот на Вардар.

Во гостувањето на подкастот „Само Ракомет“, Немања Прибак говореше на многу интересни теми поврзани со Вардар. За тоа како му било во Скопје, од кој го добил првиот повик да дојде во Вардар и на многу други важни и интересни теми.

Целиот разговор со Прибак можете да го погледнете ТУКА.