Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар – Беса за Качевски

Вардар – Беса за Качевски

На дуелот Вардар – Беса кој ќе се одигра во сабота од 16 часот во скопската населба Железарница, главен судија ќе биде искусниот арбитар Качевски Јован од Струга. Ќе му помагаат Бакрачески Разме и Дејаноски Мартин, додека пак четврти судија ќе биде Дејаноски Марјан од Кичево.

Се надеваме на фер и коректно судење на оваа средба, на која Вардар мора да победи.