Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 19)

Author Archives: Д.Гогов

Вардар и Грне продолжуваат одлично!

Фудбалерите на Вардар славеа голема победа во Струга, откако попладнево со 0:1 беа подобри од тимот на Воска Спорт во дербито со голот на Бенјамин Демир во вториот дел. Во првиот дел немаше промени на резултатот, иако домаќинот беше поблиску до водство. Во вториот дел работите се сменија, Вардар одигра далеку подобро полувреме и заслужено дојде до гол, а на ... Read More »

Среќен роденден Столе!

stole-stoilov-rk-vardar-960x664-960x664-1

Денеска свој роденден прославува нашиот кружен напаѓач и миленик на вардаровата публика, Стојанче Стоилов. Нашиот капитен покрај другите успеси беше дел од двете европски круни, во 2017 и 2019 година. ,,Вардар Фанс” му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар. Среќен роденден Столе!  Read More »

Воска – Вардар за Стојчевски

fkv

Игор Стојчевски од Скопје е делегиран да го суди дерби натпреварот на Воска и Вардар кој ќе биде одигран в сабота во Струга. Се надеваме дека конечно ФК Вардар ќе добие коректно судење и дека во овој случај судиската четворка нема да влијае на резултатот и на Вардар. Дуелот в сабота започнува со почеток од 17 часот. Read More »

Да се биде или не за Вардар во Битола!

rkv

Ракометарите на Вардар во недела во Битола го играат најважниот натпревар оваа сезона. Играчите на Давид Дејвис мораат да го покажат својот победнички карактер и со самото тоа да издвојуваат уште една тешка победа кога е најпотребно и да слават уште една титула. Покрај големината на овој натпревар која се вика победа и титула, Вардар мисли и на Лигата на ... Read More »

Воска – Вардар во Струга, ,,стоп” за Комити..

komiti-vardar-vardarfans

Дербито на колото, дуелот на Воска и Вардар кој е на програмата во сабота од 17 часот, наместо во Охрид ќе се одигра на стадионот на ФК Караорман во Струга. Последните информации велат дека стадионот во Охрид ќе бил зафатен следниов викенд, па така дуелот ќе има нова локација, а исто така и на стадионот во Струга немало да може ... Read More »

(ВИДЕА) ОВА ТРЕБА ДА СЕ ВИДИ: Велигденски спектакл на „Комити“ во Драчево!

279059682_2089389634575153_2629392435688554367_n

Навивачката група „Комити“ веќе традиционално за најголемиот христијански празник Велигден приредува полноќен спектакл во Драчево. ОВА ТРЕБА ДА СЕ ВИДИ: Велигденскиот спектакл на „Комити“ во Драчево можете да го погледнете на видеата ТУКА и ТУКА. Read More »

За многу години, Христос Воскресе!

komiti-vardarci-rkv-vardarfans-plostad

Денеска се празнува големиот христијански празник Велигден. Редакцијата на “Вардар Фанс” им го честита овој голем празник на сите наши фанови кои го слават. Им посакуваме мир, среќа и само убавини да ги пратат. ХРИСТОС ВОСКРЕСНА! Read More »

Вардар со нова победа, нов гол на Парталко

fkv

Фудбалерите на Вардар остварија уште една победа на домашен терен, откако попладнево ја совладаа екипата на ФК Беса со резултат 1:0. Стрелец на голот вреден три бода беше младиот Ерен Парталко во првиот дел. Вардарци на полувреме можеа да заминат со поголема предност од еден разлика, но голманот на противникот во два наврати одлично одбрани и спречи повисока предност за ... Read More »

,,Комитите“ најавуваат спектакл за Велигден во Драчево

eee

Во чест на големиот христијански празник Велигден – Христово воскреснување, навивачката група ,,Комити” најави во Драчево голем спектакл и оваа година. Елате, браќа скопјани и македонци, при нас Драчево да осветлиме небото и да запалиме земјата! Елате под бајракот на комити и „Независна Македонија”! Македонија е заедничка наша мајка и викат за помош. Елате да скршиме синџирите на ропството, да ... Read More »